Слухати

«Громадська хвиля» ефір за 21 липня. Частина друга

22 липня 2015 - 09:19
Facebook Twitter Google+
Керівник департаменту соцполітики АП Юрій Рубан говорить про політику щодо переселенців, а юрист ІМІ Роман Головенко та журналіст Денис Бігус - про захист журналістів
«Громадська хвиля» ефір за 21 липня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

На сьогодні в Україні в органах соціальної допомоги зареєстровано 1 мільйон 340 тисяч вимушених переселенців — розповідає керівник департаменту соціальної політики Адміністрації Президента Юрій Рубан. З них 700 тисяч — це пенсіонери. Ці люди отримують пенсію — бодай мінімальне грошове забезпечення. І, десь 300 тисяч — це люди працездатного віку. Яких треба забезпечити роботою. І тут ми підходимо до реформування служби зайнятості, яка багато років виконувала функцію каси для виплати допомоги по безробіттю. ЇЇ роль по пошуку робочих місць була низькою. Переважна більшість переселенців — кваліфіковані спеціалісти. А, отже, дати їм лопати і поставити копати траншеї — не варіант. Тому ми звернули увагу на те, що переселенці, найчастіше, осідають у суміжних з окупованими, областях. А це означає, що центри зайнятості, які зараз формують бази даних переселенців, мають виконувати функцію координаторів. Себто, розподіляти людей по всіх областях України — відповідно до потреб у спеціалістах і вакансій, які має кожна з них — розповів Юрій Рубан. 

Міністерство внутрішніх справ взагалі не відповідає на питання: а хто є радниками міністра Авакова?

Саме такий запит надсилають у міністерство журналісти, щоб з’ясувати, чи відповідає дійсності інформація про те, що звільнений через скандал колишній заступник міністра Сергій Чеботар став радником міністра. МВС просто ігнорує журналістські запити — розповідає журналіст Денис Бігус. Й інформує, що тепер журналістів, які знімали маєтки, записані на родичів тодішнього заступника міністра Сергія Чеботаря, намагаються притягнути до цивільної відповідальності за «образу честі й гідності». Особи, які накинулись на журналістів, пограбували, зламали, а потім відібрали камеру, жадають компенсації в 50 тисяч гривень. Юрист ІМІ Роман Головенко радить журналістам подавати в суд і доводити кримінальне провадження до пуття, щоб покарали нападників. А ЗМІ мають юридично захищатись від закидів в образі честі й гідності. «Подивимось, що буде швидше — вони нас засудять, чи ми його посадимо» — говорить журналіст Денис Бігус, маючи на увазі нападника, який намагався фізично перешкодити журналістам виконувати свою роботу. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.