Слухати

 «Громадська хвиля». Ефір за 23 грудня. Частина перша / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Громадська хвиля». Ефір за 23 грудня. Частина перша

24 грудня 2015 - 00:25
Facebook Twitter Google+

В першій частині говоримо з Дмитром Шерембеєм, головою Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ-СНІДом про протест під Кабміном пацієнтів з важкими хворобами проти секвенції статті витрат на закупівлю ліків. А також з Віктором Загребою, засновником організації Vision Zero про катастрофічну ситуацію з безпекою руху на дорогах.

Дмитро Шерембей: Якщо уряд не знайде 4 мільярди на ліки — половина важкохворих не переживуть наступний рік.

Смертельно хворі пацієнти вийшли під Кабмін, щоб захистити свої права. Україні потрібно додаткових 4 мільярди гривень просто для того, щб люди не вмирали від хвороб, які можна лікувати.

«Якщо нас не почує Уряд ми підемо куди завгодно, хоч в Євросоюз протестувати. ВІЛ-позитивних у нас 130 тисяч. Якщо вони перестануть приймати ліки — половина з них не проживе й року. Важкохворим просто немає куди повертатися з вуличного протесту — вдома залишається лише вмирати», – переконаний Дмитро Шерембей.

Кабмін позбавив 900 тисяч українців, які мають важкі захворювання — цукровий діабет, гемофілія, туберкульоз, ВІЛ, гепатит, рідкісні захворювання і т.д. — можливості лікуватися. Тепер якщо хворий, скажімо на рак, прийде до лікаря той скаже йому: продавайте квартиру. Але батько не буде продавати квартиру, залишивши дітей без даху над головою. Тобто йому пропонують обрати повільну смерть.

Зараз на важкі хвороби закладені в бюджеті понад три мільярди гривень. Але це лише 50% від необхідної суми. 

Чиновники повинні відмовитися від автопарків, від будь-яких привілеїв — поки в Україні не перестануть вмирати діти. 

Віктор Загреба: на дорогах в нас гине більше людей, ніж на війні на Донбасі.

«Є кілька причин чому в нас гине стільки людей. Це комплексна проблема. Коли я навчався в Америці, бачив знак — «Будь ласка, не смітіть». Але під ним табличка — «Штраф — 1000 доларів». Пряник і батіг — інакше не буває», – розповів Загреба.

Загреба вважає, що добре, що вона створена Нова поліція. Але за його спостереженнями вони не вміють їздити. В них дуже короткий курс навчання — 2 місяця. І серед цього набору навичок і знань немає навіть години на водіння.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.