Слухати

«Громадська хвиля» ефір за 24 серпня. Частина друга

25 серпня 2015 - 09:05
Facebook Twitter Google+
Співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд про «експорт свободи», кордони УНР і чому Україна не Росія 2.0
«Громадська хвиля» ефір за 24 серпня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

На думку гостя Громадської хвилі українська історія відновлення Незалежності є дороговказом для багатьох колишніх республік СРСР, які прагнуть більшої свободи від Москви. Та і самим громадянам Російської Федерації. «Ми не можемо похвалитися експортом нафти чи газу, чи, наразі, високотехнологічної продукції. Але ми поширюємо ідеї свободи, і цим цікаві сусідам», переконаний Павло Подобєд.

«Сьогодні дуже мало людей усвідомлюють, що Україна в її нинішніх кордонів – це результат визвольної боротьби. Якби не січові стрільці, вояки УНР – нинішня Україна могла б мати кордони 5-ти малоросійських губерній. Сьогоднішній плід незалежності – це результат того, що посіяли борці за українську державу в 1917-21 рр.», – зазначає історик.

Відмінність між визвольною боротьбою початку 20-го століття і конфліктом на сході України в тому, що бійці УНР лише мали мрію про незалежну країну. Зараз українці вже воюють не за мрію, а за реальну власну державу. Яку кожен має можливість розвивати і змінювати на краще.

«Кожен, хто сьогодні відстоює Незалежність України зі зброєю в руках є героєм. Незалежно від того, якою мовою він спілкується. Але це не означає, що майбутнє України в проекті «Росія 2.0» –певної російськомовної проєвропейської Росії, але у відновлені власної культурної і мовної ідентичності». – вважає Подобєд.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.