«Громадська хвиля» ефір за 27 вересня. Частина друга

28 вересня 2015 - 08:09
Facebook Twitter Google+
Коментуємо перші результати екзитполів виборів в Каталонії, пояснюємо причини і передумови сепаратизму в регіоні. Говоримо також про ситуацію в АТО і в тилу

Історик - іспаніст, доцент УКУ Богдан Чума говорить, що досягти незалежності Каталонії буде важко, а зняти це питання взагалі може утворення конфедерації. «Творці Конституції, визначивши статус окремішності Каталонії, насправді поставили її в такі юридичні бар’єри, що фактично унеможливлюють вихід з держави», — каже він.

Доктор філологічних наук, іспаніст Олександр Пронкевич пояснює, що сепаратизм в Каталонії виник з економічного, культурного, мовного й історичного чинників: «Для цього є три причини. Перша — культурне розмаїття Іспанії. Треба розуміти, що тут 4 офіційні мови. Друга причина — нерівномірний соціоекономічний розвиток регіонів. Каталонія разом з країною басків є найбільш розвиненою іспанською територією. Третя причина — історія каже, що раніше задля об’єднання іспанських території застосовувався метод уніфікації, що базується на основі вищості кастильської мови та культури».

Ситуація в АТО на фоні перемир’я погіршилася, оскільки бійці прагнуть звільнити Донбас, а не перетворити лінію розмежування на новий державний кордон — переконаний поет і боєць батальйону ОУН Борис Гуменюк.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.