Слухати

«Громадська хвиля» ефір за 28 серпня. Частина перша

29 серпня 2014 - 04:34
Facebook Twitter Google+
В ДНР бояться українських журналістів через незалежність
«Громадська хвиля» ефір за 28 серпня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

IMAG1246 Гість студії — журналіст Олексій Мацука. В ДНР бояться українських журналістів через незалежність. Для них це щось жахливе, незрозуміле, вони звикли до покірних російських журналістів, яким можна наказувати, а українські наказам не підкоряються.

Саме тому на окупованих терористами з ДНР і ЛНР територіях нема українських журналістів і українських засобів масової інформації. А місцеві люди споживають російську пропагандистську брехню. Російські телеканалі вставлять у телесеріали випуски новин замість реклами.

«Всередині Донецької Народної Республіки є три різні фракції, які між собою ворогують: Новоросія, ДНР і організація «Оплот». Це три крила, які контролюють три різні місцеві телеканали. Наприклад, «Оплот» контролює Перший муніципальний телеканал, «Новоросія» контролює канал «Юніон», «ДНР» контролює Обласну державну телерадіокомпанію. Вони навіть розподілили сфери інформаційного впливу, кожен має свої інформаційні програми. Такого єдиного утворення «ДНР» не існує. Цього не виносять на загал, але так є насправді.

Українські журналісти не можуть зараз працювати в самому Донецьку, бо там фактично оголошено геноцид у відношенні українських журналістів. Мені здається, ДНР просто боїться українських журналістів. Українські журналісти відчувають незалежність, вони пройшли певну еволюцію у своєму розвитку. Саме тому і з’явилося «Громадське радіо» і «Громадське телебачення»

ДНР про таку свободу журналістів навіть мріяти не може. Вони сприймають журналістів, як прислугу, яка має приходити і робити щось на замовлення: або висвітлювати життя ДНР, або когось принижувати. Зараз будь-яке насильство по відношенню до незалежних журналістів можна списати на війну.

В Донецьку зараз немає жодного альтернативного джерела інформації. Залишається хіба Інтернет. Більшість людей, які зараз залишилися у Донецьку, використовують Інтернет не як джерело інформації, новин, а задля розваг та комунікації в соціальних мережах. Вони отримують інформацію з російських телеканалів, і це для них настільки природно! Люди звикли дивитися російські телесеріали. Росіяни тепер вставляють замість реклами випуски новин. Інформаційна хвиля йде фоном. Звісно, це не новини, це те, що вигідно Кремлю та правлячому режиму.

Ми запропонували Укртелекому: ми вам будемо писати хвилинні подкасти з новинами що ти години, наприклад, а ви дзвоніть вашим абонентам і розповідати. Вони сказали, що їм це нецікаво.

Помилково вважати, що вся Донецька та Луганська області – це все терористи, русофіли та українофоби. Терористи – це ті, які захопили міста. На тих теренах є дуже багато різних людей, кожен має свою думку. І чим більше людина читає та споживає інформацію з незалежних джерел, тим більше вона розвинена», — розповів Сергій Мацука.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.