Слухати

«Громадська хвиля» від 14 серпня — частина друга

14 серпня 2014 - 02:46
Facebook Twitter Google+
Олекса Шалайський (Наші гроші): Як живеться корупціонерам в умовах АТО та анексії Криму
«Громадська хвиля» від 14 серпня — частина друга / Програми на Громадському радіо

Олекса Шалайський (Наші гроші): Як живеться корупціонерам в умовах АТО та анексії Криму.

На думку Олекси Шалайського («Наші гроші»), «сім’я» потрапила в серйознішу ситуацію, ніж сподівалися: «В Росії їх роздягають». Україна теж почала розслідування проти корупціонерів — справи відкриваються системно: «Якщо вже відкрили, то не хочуть закривати».

З цього Олекса Шалайський робить припущення, «десяток людей до України не буде повертатися», через те, що українське законодавство унеможливлює заочне засудження.

Також, за словами Олекси Шалайського, деякі схеми корупційних схем зруйновано — забрано газові ліцензії, зупинено багато тендерів. Результати видно і з роботи ЗМІ, які фінансувалися корупціонерами — «видно, що зайвих грошей стає менше».

Олекса Шалайський говорить, що думка «Як крали — так і крадуть» є хибною. Сьогодні крадуть менше: по-перше, в Україні менше грошей, по-друге, зменшилися крадіжки на тендерах — наприклад, замість вкрадених 50% це можуть бути 20%.

Діана Дуцик (Медіаграмотність): Чи запровадять в Україні цензуру?

Діана Дуцик (Медіаграмотність, Могилянська школа журналістики) розповідає про небезпеки прийнятого в першому читанні закону «Про санкції».

«Ми маємо показати державі, що не все регуляється. Є речі, які можна вирішувати шляхом саморегулювання». На думку Діани Дуцик, інструмент публічного осуду теж працює — медіа стежать і реагують на результати моніторингів та на думку своєї аудиторії.
Слухайте «Громадську хвилю» наживо щодня з 21:00 по 23:00 онлайн на нашому сайті, на хвилях УР 1, на 105 FM в Києві та на FM частотах по всій Україні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.