Слухати

«Громадська хвиля» від 14 серпня — перша година

14 серпня 2014 - 02:43
Facebook Twitter Google+
В спеціальних пунктах вимушені переселенці можуть отримати медичну та психологічну допомогу, перебути певний час перед тим, як рушать далі
«Громадська хвиля» від 14 серпня — перша година / Програми на Громадському радіо

Павло Бабенко: Як живуть вимушені переселенці з Донбасу

В спеціальних пунктах вимушені переселенці можуть отримати медичну та психологічну допомогу, перебути певний час перед тим, як рушать далі. В таборах для вимушених переселенців, за словами Павла Бабенка, «умови задовільні».

Якщо говорити про табів у Сватово, єдиною його проблемою є недостатня інформованість людей про існування цього табору. Так, низка вимушених переселенців про цей табір дізналися випадково.

Щодо табору в місті Щастя — цей табір є одним із пунктів гуманітарного коридору з Луганська. Там люди реєструються, за потреби отримують невідкладну допомогу, а щовечора о 18.00 від’їжджають автобусом або власним транспортом у Сватово.

Гуманітарний коридор було створено 29 липня, але пропрацював у нормальному режимі лише 3 дні. Після того бійці самозваної ЛНР чинили перепони мирним мешканцям, які хотіли покинути свої домівки.

Якщо говорити про життя у звільнених містах, то є такі дані: у Сіверодонецьку та Лисичанську є проблеми з покриттям МТС (телефонний зв’язок повністю відсутній, але є мобільний інтернет) і Life (подекуди зникає), у Сіверодонецьку є вода, електрика, газ, а в Лисичанску майже відновлені газопостачання, електромережі та водопостачання (відновлені майже на 80-90%).

Також на Донбасі, за словами Павла Бабенка, є випадки утисків прав і свобод. І у Сіверодонецьку, і у Лисичанську були випадки затримання за активну проукраїнську позицію, викрадення бізнесменів з метою схиляння до фінансової допомоги самозваній ЛНР.Слухайте «Громадську хвилю» наживо щодня з 21:00 по 23:00 онлайн на нашому сайті, на хвилях УР 1, на 105 FM в Києві та на FM частотах по всій Україні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.