Слухати

«Громадська хвиля» від 23 жовтня: остання сесія чинного парламенту

24 жовтня 2014 - 13:38
Facebook Twitter Google+
Вибори в зоні АТО, остання сесія чинної Верховної Ради, перспективи нової коаліції в новому парламенті, забезпечення Донбасу світлом і теплом
«Громадська хвиля» від 23 жовтня: остання сесія чинного парламенту / Програми на Громадському радіо

10629700_833367903381460_6560514107719087981_n«Громадська хвиля» від 23 жовтня. Гості ефіру — народні депутати Андрій Сенченко та Андрій Іллєнко. Теми до обговорення: вибори в зоні АТО, остання сесія чинної Верховної Ради, перспективи нової коаліції в новому парламенті, забезпечення Донбасу світлом і теплом. Також телефоном говоримо про зникнення народної. В студії працюють Ірина Славінська та Дмитро Тузов. Слухайте «Громадську хвилю» наживо щодня на нашому сайті, на хвилях УР 1, на 105 FM в Києві та на FM частотах по всій Україні.

Зникнення Таміли Ульянової

Андрій Сенченко: На мой взгляд, исчезновение Ульяновой может быть связано с конфликтной ситуацией, с претензиями к областному прокурору. А эти претензии звучали не раз из уст самых разных людей, в чем числе из уст замглавы Днепропетровской областной адиминстрации. Но в этом случае мне кажется, что Президент должен был бы взять под личный контроль эту ситуацию, это расследование, а именно поиск пропавшей активистки.

У нас Президент многое берет под личный контроль, в том числе старт отопительного сезона и борьбу с контрабандой. Я думаю, когда дело идет о возможных злоупотреблениях в прокуратуре, когда пропадает активист, эту ситуацию следует брать под личный контроль.

Андрій Іллєнко: Дуже тривожна новина насправді. Бо, знаєте, я так почув і так розумію, що там також справа в тому, що ця активістка є кандидаткою в народні депутати, тобто це напряму ще з виборами пов’язано очевидно. Я би взяв на себе сміливість сказати, що, якщо порівнювати з виборчої кампанією дворічної давнини – це були вибори тотального адмінресурсу, тобто тиск тоді йшов з боку державних органів, державної вертикалі. Сьогодні передвиборча кампанія – це якісь феодальні розбори. Тобто немає централізованої вертикалі, яка тисне. Йдуть розбори різних угрупувань різного масштабу.

Зараз доволі багато таких ситуацій з нападами на кандидатів: одного зривали, в іншого стріляли, ще іншим погрожували. На жаль, зараз таких ситуацій багато. Просто якщо два роки тому це був тиск з боку держави, то зараз це отакі дрібні, середні, а то й великі угрупування різного роду бандитів та олігархів, і вони між собою ведуть розбори. Я не знаю, що там відбувалось в Дніпропетровську, але треба, щоби негайно знайшли цю людину і притягнули до відповідальності тих, хто, можливо, вчинив якісь неправомірні дії».

Провал закону, який би дав можливість воякам АТО проголосувати

Андрій Сенченко: Дело в том, что все депутаты «Батьківщини», которые были в зале, все проголосовали. Не прологосувалы только те, которых в зале не было. Я думаю, 20 человек не проголосовали.

Хочу вам сказать следующее: не вся правда говорится. Потому что 9,5 тыс. солдат воспользовались действующей нормой закона, которую вообще не надо было на голосование выносить. Штаб АТО должен был организовать разъяснительную работу. Этого не было сделано. И почему в последний день на дополнительном заседании, когда многие депутаты находятся по всей стране на мажоритарных округах, внезапно объявляется сессия и выносится этот закон.

У нас есть Президент Порошенко. Война же не вчера началась. Он является субъектом законодательной инициативы. Наверное, было бы правильно, чтобы сам Президент позаботился о том, чтобы наши граждане, которые с оружием в руках защищают страну, в полной мере могли реализовать свои гражданские права.

Андрій Іллєнко: Я, звичайно, голосував за. І вся наша фракція 100% голосувала за. Я тут можу сказати тільки дві речі. Не буду зараз виясняти, чому так сталося, хто винен, не винен, але в результаті ситуація склалася так, що, давайте будьмо відвертими, найкращі люди нашого суспільства, які щодня ризикують своїм здоров’ям і життям, перебуваючи на східному фронті, отримали серйозний плювок в обличчя. Тому що їх позбавили права голосу. Людина, яка краде чи ґвалтує і сидить в тюрмі, яка засуджена судом, визнана винною – має право проголосувати. Психіатричні лікарні навіть голосують. А вояк, який зі зброєю в руках пішов захищати свою Батьківщину, чомусь позбавлений цього права.

Чому так сталося? Давайте кожен робити висновки, я не нав’язую ніяких відповідей на це питання, просто констатую факти. Хотів би сказати, що дуже велика проблема навіть не сам факт, що людей образили і не дадуть їм вплинути на волевиявлення всього народу, а те, що це є велика провокація. Уявіть собі, як це вплине на моральний дух хлопців на фронті.

Завжди будь-яке суспільство, будь-яка держава буде себе обмежувати у всьому, але допомагатиме тим людям, які її захищають зі зброєю в руках. Все найкраще іде на фронт – так завжди було у всіх країнах. Зараз, на жаль, бачимо протилежну картину і проблеми матеріального забезпечення солдатів відходять на другий план, коли мова йде про образу їх громадянського статусу і коли їх голос не врахують на виборах.

Тут включилися політичні ігри. Комусь вигідно, комусь – не вигідно. Я не буду оригінальним. Напевне, це вигідно тому, хто навряд чи отримав би голоси тих солдат. Це перш за все. І по-друге, я думаю, тут є складова свідомої інтриги з боку певних депутатів, які є відверто п’ятою колоною, які цим не голосуванням ще більше напружують ситуацію і сіють нездорові настрої серед солдат. Тут треба просто розуміти, яку бурю можна посіяти отакими діями.

Якщо Верховна Рада вже нічого не може зробити, то хай ЦВК шукає якісь правові рішення. Я до останнього сподіваюся, що якось та проблема буде вирішена, і якось наші герої будуть голосувати на виборах».

Андрій Сенченко: Минюст распространил такую ​​версию, что ЦВК своим решением может распространить решение, касающееся временно перемещенных лиц. Это тот механизм, которым 9,5 тыс. наших воинов воспользовались. Надо просто распространить его действие на участников АТО хотя бы до завтра до конца дня, потому что срок истек 21 октября. Такая версия».

Політичні маніпуляції

Андрій Іллєнко: Ми можемо казати, що політичні маніпуляції мало впливають. На жаль, вони дуже сильно впливають. Є різні способи маніпуляції. Соціологи – це лише один з них. На цих виборах є нова пошесть, яку я називаю політичним хамелеонством. Це коли практично на кожному другому окрузі з’являються кандидати-фальшивки, самозванці, які не мають жодного відношення до певних рейтингових партій, але нахабно використовують символіку цих партій у своїй агітації. Так дуже багатьох людей вводять в оману. І якщо про це не кричати на кожному кроці, де це є можливо, на жаль, ту ситуацію інакше не виправиш».

Андрій Сенченко: Наша слушательница из Херсона спросила, кто позволяет, ведущие целые кланы родственников. Знаете, закона, запрещающего это, нет. Здесь есть один закон — совесть. Если люди переступают через совесть и идут целыми семьями. Например, муж и жена Луценки, сын Президента. Знаете, во многих в нашей стране есть сыновья, но это не значит, что они по наследству должны быть народными депутатами. Здесь должны быть моральные границы, а не рамки закона.

Коаліція

Андрій Сенченко: На мой взгляд, если быть идти речь о ценностях в выборе Украины, то коалиция может сформироваться очень быстро. Если будет вульгарный разделение должностей, то это может затянуться.

Андрій Іллєнко: Я б хотів, щоби все у нас було швидко і гарно, але трохи знаючи політику зсередини, розумію, що навряд чи вдасться домовитися за день-два про такі речі як уряд, формат парламентських комітетів, спікер, віце-спікер і так далі. Все одно це займе певний час. І від цього нікуди не дінешся, бо це політика і це демократія. Тільки в тоталітарній державі все робиться за 10 хвилин.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.