Слухати

«Громадська хвиля» за 10 серпня. Година друга

11 серпня 2015 - 08:39
Facebook Twitter Google+
Говоримо про реформи у сфері культури і взаємодію громадської ради і міністерства культури. Даємо кримські новини. Іще одна тема — місцеве самоврядування
«Громадська хвиля» за 10 серпня. Година друга / Програми на Громадському радіо

«Мінкульт вимагає від громадської ради всі ідеї подавати з оголошеними спонсорами, бо грошей немає», — каже Юрій Круліковський, директор «Фонду сприяння розвитку мистецтв».

Після Революції Гідності в Україні очікували і на ревлолюційні зміни в сфері культури, себто, її всебічну підтримку і розвиток. Однак, посилаючись на кризу, чиновники спекулюють терміном «не на часі» і нищать столичні культурні центри. Зокрема, на Подолі, де протягом десяти років знаходилась унікальна галерея «АртХол», сьогодні — богемний ювелірний салон, у якому… завжди зачинені двері і завішані ролетами вікна.

Юрій Круліковський намагається відновити колишню діяльність, адже «АртХол» — це була не просто галерея, а мультифункціональний, багаторівневий культурний центр. Пан Юрій вважає, що через нехтування культурними проектами, країна втрачає міжнароджний авторитет. Він почав працювати у Громадській Раді при Міністерстві культури, однак каже, що діалогу між громадськими активістами і чиновниками налагодити не вдається, у відомстві переважають люди із «совоковим мисленням». Однак, навіть в таких умовах «Фонд сприяння розвитку мистецтв» готує виставкові плани в Голландії, Бельгії, Німеччині, Франції, планує участь у міжнародних арт-фестивалях. Окремо — перспективний та досить амбітний план — відкриття Українського культурного центру в Брюсселі. 

В рубриці Територія Ірина Соломко говорить про права та владу місцевих громад з Іриною Федорів, координатором регіональної мережі громадського руху «Чесно», а також депутатом Коцюбинської селищної ради на Київщині.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.