«Громадська хвиля» за 11 лютого. Частина перша

12 лютого 2016 - 08:23
Facebook Twitter Google+
У депутатській годині говоримо про голосування у вівторок 16 лютого чергових законів «безвізового пакету» та звіт уряду

Гості — Руслан Сидорович від «Самопомочі», Михайло Довбенко з БПП та Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти, представник «Сили людей».

Руслан Сидорович від «Самопомочі» каже: «Регламент Верховної Ради, який визначає, що Закон повинен потрапити у сесійну залу не раніше, ніж за 7 днів після розгляду законопроекту в профільному комітеті — не є випадковим. За цей час фракції можуть обговорити його і прийняти виважене рішення про його підтримку чи непідтримку. А зараз спостерігаємо, що під правильною вивіскою у режимі цейтноту ми отримуємо неякісні закони. Голосувати за кота в мішку — це безвідповідально щодо українських громадян».

Михайло Довбенко із БПП наголошує, що безвізові закони голосувати треба і каже, що його фракції достатньо і дня та розгляду законопроекту, адже це питання обговорювалося вже давно і не є чимось новим.

Експерт Олександр Солонтай коментує позиції депутатів: «Тут мова йде не стільки про безвізовий пакет, скільки про аспект боротьби корупцією. Базовий пакет вже проголосований, а от нюанс — у відкритості та прозорості влади, яка хоче боротися з корупцією.

Стосовно звіту уряду — сумнівів немає: це питання обов’язково розглядатимуть. Зрозуміло, що уряд Яценюка має піти у відставку. Для мене це очевидно, оскільки саме він і спровокував цю політичну кризу.  Він втратив свою позицію і тягне за собою парламентську коаліцію. Якщо Президент за нього заступатиметься — потягне до низу і його». 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.