Слухати

«Громадська хвиля» за 13 лютого. Частина друга

14 лютого 2016 - 07:50
Facebook Twitter Google+
Результати зустрічі Папи Римського та патріарха Кирила. Департамент транспорту КМДА хоче скасувати пішохідну зону на Хрещатику у вихідні. Експерименти з народною музикою
«Громадська хвиля» за 13 лютого. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Релігієзнавиця Людмила Филипович розповіла про зустріч Папи Римського Франциска з очільником Російської православної церкви Кирилом на Кубі. Вона зауважила, що це знакова подія у християнському світі. Гостя зауважила, що реакція віруючих різних конфесій на зустріч може сильно відрізнятися: у католиків не буде особливих претензій до Папи, а от до патріарха Кирила у православних претензії можуть бути, тому що дуже різко змінилось його ставлення до спілкування з католицьким світом. Релігієзнавець розповіла про декларацію, ухвалену двома лідерами. На її думку, у документі немає ніякої конкретики, тільки загальні зрозумілі речі. Людмила Филипович висловила свої думки з приводу того, яким буде значення декларації для України:

«Нам потрібно пам’ятати, що жодні декларації і домовленості ніколи не виконувалися у повному обсязі, і чекати від неї, що завтра московські попи полюблять греко-католиків, або греко-католики почнуть себе вільно почувати у Криму чи Донецьку, смішно. Думаю, ми візьмемо до уваги позицію сторін, зафіксовану у документі, але у нас є свій дискурс історичного розвитку. Те, що нас не влаштовує, ми будемо змінювати не на словах, а на діях».

Урбаніст Ігор Тищенко розповів про акцію біля КМДА, заплановано на неділю, 14 лютого: кияни збираються протестувати проти відкриття Хрещатика для проїзду машин у вихідні. Відповідне повідомлення, за словами Тищенка, було розміщено на Фейсбуці департаментом транспорту КМДА, а після бурхливої реакції людей видалене. Гість вважає, що закриття пішохідної зони на центральній вулиці Києва по вихідних матиме лише негативні  наслідки, оскільки це поки що єдина можливість для комунікації містян у громадському просторі. Пан Тищенко заперечив, що відкриття Хрещатика для руху авто сильно вплине на ситуацію із заторами і висловив сумнів у компетентності департаменту транспорту КМДА.

Іванна Ворошилюк сміливо експериментує з академічним інструментом — скрипкою. Вона розповіла і продемонструвала результати своїх експериментів з українським фольклором. Послухати її виконання скрипки-соло можна на концерті 14 лютого о 17:00 у будинку архітектора в Києві.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.