Слухати

«Громадська хвиля» за 14 березня. Частина друга

15 березня 2016 - 07:50
Facebook Twitter Google+
Як жінки та люди з обмеженими можливостями на Волині борються за рівність, а також свіжий випуск «Території»
«Громадська хвиля» за 14 березня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Громадська активістка, доцентка кафедри політології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, керівниця волинської обласної громадської організації «Гендерний центр» Оксана Ярош поділилася досвідом підготовки жінок до участі у місцевих виборах. Із 25 жінок, готових взяти участь у перегонах, частина потрапила до місцевих рад. Проте передвиборчий період минав непросто: згідно з моніторингом Жіночого консорціуму України, особливий сексизм виявляли жінки старшого віку.

Також Оксана Ярош висловила свої спостереження щодо участі у виборах осіб з обмеженими можливостями. За словами гості, політичні партії — це закриті клуби, які з корисливою метою беруть у свої виборчі списки колишніх бійців АТО чи людей з якимось історіями, які можуть покращити рейтинги партії. Проте це радше технологія, ніж політична воля партії.

Про гендерні квоти — у списку партії має бути не менше 30% кожної статі — Оксана Ярош двоякої думки: з одного боку, вони спричинили суспільну дискусію і мали просвітницький ефект, з іншого, гостя вважає їх напівмірами, оскільки немає санкцій за недотримання квот. Пані Ярош переконана, що квоти є необхідним тимчасовим заходом, без якого український політикум ніколи не стане однаково представлений обома статями.

У свіжому випуску «Території» Ірина Соломко спілкується із головою Красноокнянської РДА Володимиром Гавришем про перспективи цього краю.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.