«Громадська хвиля» за 14 грудня. Частина перша

15 грудня 2015 - 07:59
Facebook Twitter Google+
Говоримо про дотримання прав людини в Україні та про результати кліматичної конференції COP21

Правозахисник, директор адвокаційного центру Української Гельсінської спілки Борис Захаров говорить про результати щорічного моніторингу дотримання прав людини в Україні 2015 року. За його словами, на окупованих територіях в Україні «право на життя примарне, тож про права людини не йдеться».

Також говоримо про політичні переслідування в анексованому Криму та про невиконання Україною зобов’язань із документування та ефективного розслідування військових злочинів.

Результати кліматичної конференції COP21 коментує Ірина Ставчук, голова відділу з питань зміни клімату Національного екологічного центру

Прийнята резолюція COP21 є дуже великою подією — це стратегічний документ, який має бути ратифікований до 2020 року та визначатиме кліматичну політику до 2050 року. Головне завдання прийнятої резолюції — допомогти утримати поступ глобального потепління в межах 1,5-2 градусів за Цельсієм.

Згідно з положенням резолюції, світ до 2050 року має відмовитися від використання викопного палива та перейти лише на відновлювані джерела енергії. Україна, в свою чергу, зобов’язана обмежити до 60% (порівняно з 1990-м роком) шкідливі викиди, що означатиме потребу розвивати альтернативні джерела енергії.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.