Слухати

«Громадська хвиля» за 14 січня. Друга година

15 січня 2016 - 07:45
Facebook Twitter Google+
Про гальмування початку суспільного мовлення та роботу гарячої лінії Донбас-SOS
«Громадська хвиля» за 14 січня. Друга година / Програми на Громадському радіо

Зі Світланою Остапою, медіаексперткою, говоримо про те, хто та чому блокує створення в Україні суспільного мовлення. Як розповіла гостя, вже відкриті кримінальні провадження у справах саботажу створення суспільного мовника.

Медіаекспертка нагадала, що, відповідно до плану, всі суб’єкти суспільного мовлення мали об’єднатися до кінця 2015 року під парасолькою НТКУ. Зараз цей термін перенесли на кінець січня. За словами пані Остапи, «Укртелефільм» відкрито саботує процес об’єднання. Студію хотіли перетворити на продакшн, яка би виробляла фільми для мовника. Колектив уже вдалося переконати, що процес створення суспільного мовлення невідворотний, але залишаються проблеми з керівництвом.

Експертка зауважила, що у зв’язку із затягуванням процесу дату створення ПАТ вже перенесли на 1 квітня. Проте, на її думку, ця дата тепер також під знаком питання. За оцінкою Світлани Остапи, реальні строки — 1 січня 2017 р.

З волонтерками Донбас-SOS, Олесею Ляшук та Оленою Глушко, обговорюємо роботу гарячої телефонної лінії. Як повідомили волонтерки, щодня вони отримують близько ста дзвінків. На гарячу лінію часто телефонують з окупованих територій із запитаннями, як вони можуть звідти виїхати або повернутися туди. Як пояснили гості, вони знають організації, які можуть надати гуманітарну допомогу на окупованій території, тож часто радять додзвонювачам, до кого і як звернутися.

Щодо кількості дзвінків — вона суттєво залежить від змін у сфері законодавства. Кожного разу, коли відбуваються зміни у законах щодо переселенців, у них з’являються нові обов’язки, кількість дзвінків збільшується. Люди потребують пояснення усіх нових моментів. Волонтерки зауважили, що зміни йдуть постійно, а належних механізмів ознайомлення людей з ними немає, тому потрібна їхня допомога.

Гості зазначили, що завдяки їхній роботі є люди, які змінили свою політичну точку зору на користь України.

Номер гарячої лінії — 0800309110. Телефонувати можна щоденно, із 9.00 до 21.00 по буднях, з 9.00 до 18.00 по вихідних.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.