Слухати

«Громадська хвиля» за 16 лютого. Частина друга

17 лютого 2016 - 09:05
Facebook Twitter Google+
Про міжнародний резонанс спроби відставити український уряд і проблеми нерівності жінок і чоловіків в Україні
«Громадська хвиля» за 16 лютого. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Старший науковий співробітник Атлантичної Ради США Адріан Каратницький розповів про те, наскільки уважно на Заході стежили за розвитком конфлікту між президентом і прем’єр-міністром України і про те, як вплине на ставлення партнерів до України. Він нещодавно побував у кількох європейських столицях та Штатах, тож знає, як західний політикум відреагував на спроби президента відправити уряд у відставку. За його словами, було певне занепокоєння щодо майбутнього уряду, тож міжнародні діячі намагались переконати президента, що відставка уряду загрожує інтересам України як у сфері зовнішнього фінансування, так і в плані просування Мінських домовленостей.

Андріан Каратницький порівняв спробу відставки із трьоххвилинним Шекспіром, у якому різко чергуються трагедія і комедія: спочатку занепокоєння майбутнім уряду і країни, потім — швидке голосування — і не вистачає голосів, щоб відправити уряд у відставку. Гість підкреслив, що для Заходу принциповим було не те, щоб Яценюк залишився на посаді, а те, що зміна уряду не продумана: заміни немає.

У випуску проекту «Повага» директорка Інституту Кеннана в Україні Катерина Смаглій розповідає про новітні тенденції у ставленні в українському суспільстві до потреби збільшення активної ролі жінок у різноманітних галузях, а також про ставлення самих жінок до такої потреби.

Також слухайте випуск «Новин Криму».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.