Слухати

«Громадська хвиля» за 17 січня. Частина перша

18 січня 2016 - 17:33
Facebook Twitter Google+
Які наслідки для підприємців матиме скасування державних стандартів? Як позначиться на інтеграції України в Шенгенську зону рішення про посилення контролю на кордоні Австрії?
«Громадська хвиля» за 17 січня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

Заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов розповів, що із 1 січня цього року Україна поступово скасує більше 15 700 держстандартів, прийнятих ще до 1992 року. Мова йде про сертифікацію на технічну продукцію. На думку гостя, держава повинна контролювати безпеку товарів, але не втручатися у визначення споживчих характеристик продукції.

Заступник міністра пояснив, що займатися аналізом якості товарів має служба ринкового нагляду. У неї буде бюджет, за який вона повинна вибірково закуповувати товари і перевіряти їхню якість. На переконання Максима Нефьодова, зміни матимуть позитивний вплив для українського бізнесу, оскільки пожвавить конкуренцію, дасть поштовх підприємницькій ініціативі та добре позначиться на кількості робочих місць.

Екс-міністр закордонних справ Україии Володимир Огризко прокоментував реакцію української преси на рішення Австрії тимчасово посилити контроль на своїх кордонах.

«Наша преса інколи живе за принципом «все пропало». Насправді це не так. Це тимчасовий захід, до якого мають право вдаватися усі країни, які приєдналися до Шенгенської зони у випадку екологічної катастрофи, епідемії, пандемії тощо. У цій ситуації ідеться про проблеми, пов’язані з міграцією», — пояснив пан Огризко.

За його словами, в України немає підстав робити невтішні прогнози на безвізове майбутнє на основі подій в Австрії. «Це може зайняти трохи часу, але, думаю, Європейський Союз впорається з проблемою біженців», — запевнив колишній міністр.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.