Слухати

«Громадська хвиля» за 18 березня. Частина перша / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Громадська хвиля» за 18 березня. Частина перша

19 березня 2016 - 07:00
Facebook Twitter Google+
Говоримо про оцінювальну місію Пета Кокса та про те, які рекомендації отримала Україні стосовно реформування парламенту. Також обговорюємо судові рішення у справах стосовно насильства у сім'ї

З народною депутаткою VI скликання, програмною директоркою програми «Рада» Еліною Шишкіною говоримо про реформування парламенту та рекомендації Кокса.

«Я хочу Вас ознайомити зі звітом оцінювальної місії Пета Кокса, яка нещодавно була презентована в Брюсселі. Це така «дорожня карта реформ», тобто рекомендації українському парламенту щодо його можливого реформування.

Оцінювальна місія працювала в Україні впродовж півроку та розробила системний документ із 52 рекомендацій. Це цілісний і ґрунтовний документ» — розповідає вона.

Щодо кнопкодавства, зокрема, «нам рекомендують розглянути можливість зменшення кількості голосів для прийняття законопроекту, тобто, ухвалювати закони більшістю від тих, хто присутній на засіданні. Проте, для цього необхідно вносити зміни до Конституції. Ця пропозиція сприймається неоднозначно».

В рамках проекта «Протидія насильству» з адвокаткою Галиною Федькович обговорюємо аналіз судових рішень Львівської області, що стосуються насильства в родині. Як карають тих, хто чинить насильство? Статистика: який відсоток жінок та чоловіків страждають від насильства, хто є насильником, де це відбувається. Чи враховують суди інтереси дітей?

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.