Слухати

«Громадська хвиля» за 19 лютого. Частина друга

20 лютого 2016 - 10:39
Facebook Twitter Google+
Як говорити з дітьми про Майдан? Записи із Майдану від 18 лютого 2014 року
«Громадська хвиля» за 19 лютого. Частина друга / Програми на Громадському радіо

На днях у київській школі побилися діти киян і переселенців через події дворічної давності. Сергій Горбачов, директор спеціалізованої школи №148 з поглибленим вивченням української мови та літератури імені Івана Багряного розповідає про те, як говорити з дітьми про ці події та про проведення заходу, присвяченого пам’яті загиблих на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

На його думку, потрібна відверта розмова, яка б не приховувала те, що відбувалося, недоречно героїзувати одну сторону і демонізувати іншу, адже з обох боків гинули люди. Директор зауважив, що дегуманізація супротивника як частина пропаганди присутня з обох боків. За словами Сергія Горбачова, зараз школа не є безпечним простором, бо вона віддзеркалює українське суспільство, зокрема недовіру, що панує у соціумі.

Директор вважає, що неправильно примушувати дітей ходити на заходи із вшанування пам’яті загиблих: «Діти можуть не ходити не тому, що їх батьки мають протилежну політичну позицію, а тому, що вони намагаються уникнути травматичних ситуацій».

Крім того, Сергій Горбачов переконаний, що на виховних заходах, присвячених цим подіям, потрібно акцентувати увагу на цінності людського життя, аби наступні покоління ніколи не допустили переваги насильства над життям.

У другій частині «Громадської хвилі» слухайте матеріал проекту «Голоси Майдану», записаний 18 лютого 2014 року в очікуванні на початок штурму.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.