Слухати

«Громадська хвиля» за 20 серпня. Частина друга

21 серпня 2015 - 09:07
Facebook Twitter Google+
В ефірі спілкуємося з волонтеркою Іриною Солошенко, а також з Леонідом Остальцевим, членом Спілки ветеранів АТО, демобілізованим бійцем 30-ої бригади
«Громадська хвиля» за 20 серпня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

У першій частині другої години «Громадської хвилі» з волонтеркой Іриной Солошенко говоримо про державну програму складного протезування для ветеранів АТО. В держбюджеті на 2015-ий рік на протезування передбачено 150 млн грн. 21 серпня перші три учасника програми, яким потрібне протезування верхніх кінцівок, вилітають до Італії. Вже протягом двох днів вони отримають протези, а потім ще 15 днів будуть проходити реабілітацію у італійських лікарів. Італійські спеціалісти запропонували найкращі умови по протезування, зокрема, протез до ліктя коштуватиме 39 тис. євро, а вище ліктя – 43 тис. євро. Окрім того, в Україні будуть відкрити центри технічного обслуговування протезів. «Це була одна з головних умов співпраці. Хлопці півроку будуть обслуговуватися безкоштовно. Стати учасником програми – просто. Потрібно звернутися до Державної служби у справах ветеранів АТО з відповідною довідкою», — пояснює волонтерка.    

В другій частині другої години «Громадської хвилі» з Леонідом Остальцевим, членом Спілки ветеранів АТО, бійцем 30-ої бригадиговоримо про адаптацію демобілізованих бійців. За його словами усі військові після повернення з АТО  зіштовхуються з побутовими проблемами. «Тому нерідко багато з нас повертається туди, звідки прийшли. Тут ми переживаємо конфлікти, виникає агресія, тому нам потрібна адаптація. А у нас ця система взагалі не працює. Ми почуваємо себе покинутими, нікому не потрібними, тому хочеться повернутися в АТО. Там все просто та зрозуміло», — пояснює він. Ветерани спеціально об’єдналися у спілку, аби захищати свої інтереси. Вони вже напрацювали принципи та цілі, які оформили у плані розвитку на три роки. «Нам потрібно створювати стандарти у ставленні до ветеранів АТО, яких зараз взагалі немає», — пояснює він.   

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.