«Громадська хвиля» за 20 жовтня. Частина перша

21 жовтня 2015 - 07:17
Facebook Twitter Google+
Парламентські вибори в Канаді: чи слід очікувати змін в канадсько-українських стосунках? Реформа судової системи: як повернути довіру до української «феміди»?

Катерина Сідаш, експертка Українського інституту міжнародної політики аналізує результати парламентських виборів у Канаді, де перемогу здобула Ліберальна партія. Вона розповідає про передвиборчі гасла і пропозиції партій, запити канадського суспільства і можливі зміни у ставленні до України.

Очевидно, що радикальних змін у канадсько-українських стосунках не відбудеться: Канада і надалі підтримуватиме Україну в російсько-українському конфлікті, зауважує пані Сідаш: «Перед виборами ліберали наголошували, що позиція Канади щодо України буде незмінною у разі їх перемоги і що військова допомога продовжуватиметься. Наприклад, на сьогодні 200 канадських військових направлено в Україну. Вони перебувають зараз на Яворівському полігоні із тренувальною місією».

Михайло Жернаков, екс-суддя, кандидат юридичних наук, експерт судової групи Реанімаційного пакету реформ говорить про реформу судової системи і про те, коли і як українські суди можуть стати політично незалежними та не корумпованими: «В нас, на жаль, історично склалося, що більшість суддів із рабською ментальністю. При тому я не кажу, що вони винні в цьому. Вони керуються самоцензурою у справах депутатів чи інших політичних представників, адже не виключають можливості, що у разі «неправильного» рішення можуть втратити посаду. Система відповідальності суддів не працює».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.