Слухати

«Громадська хвиля» за 21 березня. Частина перша

22 березня 2016 - 07:30
Facebook Twitter Google+
Суд над Савченко. Що таке щастя? Масова онлайн-освіта
«Громадська хвиля» за 21 березня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

Кореспондентка «Громадського радіо» Ірина Сампан розповідає про перебіг справи Надії Савченко: українській льотчиці почали зачитувати вирок. Журналістка розповіла про суд і настрої у Москві.

Олексій Панич, доктор філософських наук, культуролог, член Наглядової ради НСТУ коментує вважає суд над Надією Савченко «ще однією великою поразкою Путіна». На його думку, хоча ставки дуже високі і, можливо, Путіну навіть вдасться виторгувати за Савченко пониження санкцій, він набагато більше програє через погіршення власного іміджу.

«У мене таке враження, що кремлівські лідери є жертвами власного міфу про неіснування українського народу. Вони так усім про це твердили, що самі у це повірили і не бачать українців окремим народом. Якщо вони побачать, надто багато у них не зійдеться кінців з кінцями», — каже культуролог.

Він зауважує, що «єдиний народ — це нещодавній винахід Кремля», адже навіть за радянських часів українців визнавали окремою нацією, інакше був би неможливим інтернаціоналізм. Інше питання, що розбудова нації і її розвиток були поставлені у чіткі рамки.

Також Олексій Панич зауважив, що перед західними лідерами стоїть дуже важка дилема: небезпечно «залишати Росію як мавпу із ядерною зброєю», але так само небезпечно її швидко руйнувати, бо невідомо, до кого потрапить зброя.

Крім того, згадуючи нещодавній День щастя, гість висловив думку, що людина у дуже складній ситуації може почуватися щасливою, якщо почувається на своєму місці. Він порадив класичний рецепт щастя: «бажайте того, чого ви не зможете втратити, коли здобудете».

В Україні активно розвивається онлайн-освіта. На платформі Prometeus незабаром запустять онлайн-курс для навчання роботи з держзакупівлями. Іван Приймаченко, співзасновник Prometeus, каже, що таким чином працювати з електронними закупівлями навчиться 100 тисяч слухачів

«Масові онлайн-курси як сукупність записаних заздалегідь відео, інтерактивних завдань і форуму чудово підходять для навчання масових слухачів, це дуже дешево, якісно і швидко», — запевняє Іван Приймаченко.

Prometheus — це сайт, на якому можна безплатно пройти онлайн-курси. Ресурсом зараз користується вже більше 200 тисяч слухачів. Слухачі можуть переглядати записи лекцій, виконувати завдання та ставити запитання викладачам і дискутувати між собою на форумі.

За словами Івана Приймаченка, розробники вирішили поекспериментувати із поєднанням онлайн та офлайн занянь. У квітні запускається перекладений українською Гарвардський курс програмування CS50, паралельно з онлайн-курсом будуть офлайн-групи по всій Україні.

Проте гість вважає онлайн-освіту доповненням, а не альтернативою традиційній. Як повідомив пан Приймаченко, деякі університети із вересня спробують використовувати онлайн-лекції у своїх програмах, але при цьому залишать офлайн-роботу зі студентами і фінальний контроль.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.