Слухати

 «Громадська хвиля» за 22 лютого. Частина перша / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Громадська хвиля» за 22 лютого. Частина перша

23 лютого 2016 - 08:35
Facebook Twitter Google+
Чому в Україні розгорілася політична криза і як з неї вийти? Які дані про початок окупації Криму розсекретило РНБО?

«Керівничий клас в Україні не здатен на реформи», — каже філософ і публіцист Сергій Дацюк. Він пояснює, чому в Україні розгорілася політична криза і як з неї вийти.

«Що зможе змінити цю ситуацію? Як завжди, суб”єкти змін знаходяться поза громадою. Перевибори у нашій традиції можливі тільки за згодою тих, кого збираються переобирати.  У нас немає ні закону про імпічмент, ні про відставку парламенту. Я так розумію, що самі депутати зацікавлені у тому, що немає ніякого регулювання і можна трактувати все як заманеться.

Тобто, суб’єкт, який може призвести до радикальних змін — диктат міжнародних сил (щось на зразок шантажу МВФ, виступу США чи Європи) і Росія, яка може скористатися кризою та загострити ситуацію на Сході. Ці дві обставини можуть призвести до змін, тому що громада не готова до радикальних кроків», — каже гість.

«Угрупування ЗС РФ, які стояли на кордонах з Харківщиною, Чернігівщиною і Київщиною, пішли б на Київ, якби Україна відповіла на агресію в Криму», — говорить народний депутат Іван Вінник, посилаючись на розсекречені стенограми РНБО.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.