Слухати

«Громадська хвиля» за 23 лютого. Частина перша

Говоримо про візит в Україну іноземних міністрів, перспективу продовження переговорів у мінському форматі та декомунізаційні процеси в Україні
«Громадська хвиля» за 23 лютого. Частина перша / Програми на Громадському радіо

На початку першої години програми «Громадська хвиля» спілкуємося з дипломатом, повноважним послом України та письменником Юрієм Щербаком, який коментує візити в Україну міністрів Франції та Німеччини, розповідає про успіхи української дипломатії та дає оцінку перспективам переговорів у Мінському форматі.

Мінський процес, на жаль, зайшов у глухий кут, але альтернатива процесу, який продемонстрував свою неспроможність завжди існує. Звісно, підписання цих угод тоді було зумовлено військовою поразкою. Але час іде, і ми маємо реагувати та вносити корективи у те, що не відповідає нашим інтересам. Достеменно не відомо, що вирішили під час зустрічі у Києві української сторони з міністрами закордонних справ Німеччини та Франції, але, виходячи з того настрою, який був після завершення перемовин, можна сподіватись, що якісь конструктивні рішення існують. Те ж саме стосується не лише захоплених територій Донецької та Луганської областей, а й анексованого Криму. Ця територія є органічною частиною України, і цього ніхто не скасує. Крим буде повернутим Україні.

Можемо подивитись на історичні аналогії: свого часу були окупованими Радянським Союзом країни Балтії. Але, як би не намагався комуністичний режим закрити це питання, окупація завершилась. Хоч і пройшло 40 років, але, за історичними мірками, це зовсім мало. В Україні все розвиватиметься значно швидше, це відчувається навіть інтуїтивно. Як свого часу, у 1952 році помер тиран Йосип Сталін і почався процес розпаду СРСР, так і в нинішній історії слід очікувати важливих подій, які можуть якісно змінити ситуацію, — розповів в ефірі «Громадського радіо» Юрій Щербак.

У другій половини першої частини програми спілкуємося з Катаріною Новіковою, співкоординаторкою польсько-українського проекту «(Пост)соціалістичне місто», випускницею факультету культурознавства, аспіранткою Інституту Росії та східної Європи Яґеллонського університету, яка у 20122014 рр. перебувала на науковому стажуванні в Інституті архітектури і дизайну Сибірського федерального університету в Красноярську (РФ) Кінґою Нендза-Сіконьовською та активістом і співробітником книгарні «Є» Віктором Іщенком. Мова йде про використання постсоціалістичного простору міст, його розуміння в культурологічному аспекті на фоні декомунізаційних перспектив.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.