Слухати

«Громадська хвиля» за 24 лютого. Частина перша

25 лютого 2016 - 12:34
Facebook Twitter Google+
Про те, чому в Україні вино неукраїнське і про творчість Тетяни Яблонської з нагоди 99 річниці від дня народження
«Громадська хвиля» за 24 лютого. Частина перша / Програми на Громадському радіо

В Україні пройшов перший Національний виноробний форум, одним із його організаторів стала «Українська правда». Білоруський телеведучий і блогер УП Павло Шеремет розповів, що онлайн-видання долучилось до проведення цього заходу тому, що виноробну галузь, порівняно з іншими, доволі просто відновити. Все, що потрібно для цього — воля чиновників та кілька простих змін для процедури отримання ліцензії.

Гість змалював ситуацію на українському ринку вина. За його словами, виробляє вино з українського винограду лише близько 20 підприємств, решта або існує підпільно, або лише розливає по пляшках привезений з-за кордону виноматеріал. Податкова та поліція борються з тими виробниками, які не мають ліцензії, а не з «мафією» чи нелегальними розливальниками, які просто відкуповуються. Таким чином, пояснив Павло Шеремет, ця галузь вимирає: за роки незалежності площі виноградників скоротились вчетверо, і якщо ситуація розвиватиметься такими ж темпами, за кілька років в Україні може не залишитись жодного українського винороба.

24 лютого виповнюється 99 років від дня народження видатної української художниці російського походження Тетяни Яблонської. Мистецтвознавиця Діана Клочко розповіла про особливості творчості поетеси. За її словами, художниця кожне десятиліття змінювала стиль та ідентичність. Гостя розкрила періоди творчості мисткині та пояснила значення її «контрабанди» європейського напрямку в українське мистецтво. Свою українську ідентичність Тетяна Яблонська створила собі сама, про що раніше в ефірі «Громадського радіо» розповіла її донька Гаяне Атаян. Діана Клочко висловила сподівання, що до сторіччя художниці можна буде побачити велику виставку її робіт.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.