«Громадська хвиля» за 27 листопада. Частина перша

28 листопада 2015 - 08:31
Facebook Twitter Google+
Говоримо про те, що тарифи на опалення зростатимуть, та про реформу правосуддя. Чи все так безнадійно?

Віктор Пирков, член наукової ради Мінрегіонбуду, експерт з енергоефективності, каже: «Тариф завжди у світі піднімався і буде підніматися залежно від становища держави. А от плата за опалення залежить від населення та того, як воно користується тепловою енергією. Ми маємо зробити так, щоб тарифи зростали, а плата падала. Держава зараз спрямувала всі сили на подолання залежності, яка сьогодні є очевидною: росте тариф — росте плата».

«Жодна система опалення, побудована у Радянському Союзі, не відповідала тоді будівельним нормам. Умовно кажучи, це будинки до 1999 року. У радянський період надавали перевагу дешевому будівництву. Сьогодні ми збираємо плоди цього рішення», — додає він.

Олександр Водянников, член конституційної комісії, говорить про реформу правосуддя. Президент вніс зміни до Конституції у частині правосуддя, які мають змінити систему. Олександр Водянников ділиться враженнями від них: «Законопроект є, по суті, революційним. Не можна сказати, що він народжувався легко: деякі питання обговорювалися місяцями. Які проблеми ми намагалися вирішити? По-перше, це проблема політичного впливу, з якої випливає і корупція, і відсутність незалежності. Тому комісією було запропоновано повністю усунути політичний орган від процедур призначення, переведення та інших дій щодо долі судді. За задумом комісії і Президент, і Верховна Рада усуваються від цих процесів»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.