«Громадська хвиля» за 27 січня. Частина друга

28 січня 2016 - 08:23
Facebook Twitter Google+
Говоримо про зміни на енергетичному ринку країни та про соціальний захист учасників АТО

Керівник проекту НОМОС — Енергія Андрій Чубик розповідає про демонополізацію енергетичного ринку країни. Йдеться про зменшення впливу на енергоринок олігарха Дмитра Фірташа. Водночас, місце Фірташа намагаються зайняти інші компанії, за якими, ймовірно, також стоять олігархи. Зокрема, активність у спробі придбати державні активи виявляє компанія «Енергомережа». Видання «Українська правда» повідомляє, що компанію «Енергомережа» пов’язують із братами Суркісами.

Тож, українському ринку ще потрібно пройти шлях демонополізації та вивільнитись від тиску олігархів. На створення біржі, на якій споживачі зможуть купувати енергоресурси та обирати компанії, які надають послуги, може піти два-три роки, — повідомляє Андрій Чубик.

Також говоримо про соціальний захист військовослужбовців — учасників АТО. Командир штурмової групи батальйону «Донбас» Тарас Костанчук розповідає, що з сотні учасників ГО «Справедливість», які брали участь у боях в зоні АТО, земельні ділянки не отримав ніхто. Так само величезні проблеми з працевлаштуванням у поранених, воїнів-переселенців. Бійців, які реально воювали на передовій, не так багато в країні: близько 20 тисяч осіб. І держава мала б посприяти таким людям у цивільному житті, —  каже Тарас Костанчук. А державні посадовці не дотримались ще однієї обіцянки: передати до суду справу по трагедії в Іловайську. Ветерани АТО вимагають, аби це було зроблено, і винні у загибелі, щонайменше, тисячі українських бійців, постали перед судом. Оскільки, на думку Тараса Костанчука, під час боїв за Іловайськ, були серйозні помилки та бездіяльність тих, хто приймав рішення і віддавав наказ про штурм міста.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.