«Громадська хвиля» за 28 січня. Частина перша

29 січня 2016 - 08:13
Facebook Twitter Google+
Впродовж депутатської години говоримо про ризики змін до Конституції, реформу децентралізації, а також про нову систему контролю за економічними концентраціями

Гості студії — народні депутати Вікторія Пташник (позафракційна), Ігор Луценко (Батьківщина) та Аркадій Корнацький (БПП).

Президент підписав Закон про регламент внесення змін до Конституції вже через декілька годин після ухвалення його Верховною Радою. Перед тим, як це було проголосовано, подання із підписами 51 народного депутата направили до Конституційного суду, аби отримати роз’яснення.

Зокрема, Вікторія Пташник коментує це так: «Хочу зазначити, що Конституційне подання для мене як юриста означає унеможливлення неоднакового трактування норм Конституції, що зараз бачимо в парламенті».  

Також депутати пояснюють, чому не голосували за прийняття змін до регламенту. Аркадій Корнацький каже: «По-перше, голосування за внесення змін до регламенту — річ сумнівна з точки зору законності, конституційності. А стосовно змін до Конституції в частині так званої децентралізації, я є противником, адже в цій частині йдеться ще й про реформу місцевого самоврядування й адміністративно-територіального устрою. Тут є страшний момент — добровільне, а насправді — примусове об’єднання територіальних громад, яке Україні не потрібне, адже воно знищить місцеве самоврядування та село».  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.