«Громадська хвиля» за 3 листопада. Частина перша

04 листопада 2015 - 06:44
Facebook Twitter Google+
Говоримо про новий виток репресій проти кримських татар, про суди щодо злочинів часів Майдану та про зв’язок мистецтва і декомунізації

Головна редакторка інтернет-видання «Українська правда» та співініціаторка «Крим-SOS» Севгіль Мусаєва-Боровик говорить про залякування кримських татар російськими інституціями в Криму. За її словами, можна говорити про репресії саме стосовно кримських татар — зникають люди, проходять обшуки активістів і журналістів. Зокрема, проводяться обшуки у журналістів каналу «ATR».

Анатолій Логвиненко — командир 2-ї роти «Беркуту». 3 листопада в Печерському суді Києва йому мали обрати запобіжний захід. Справу Анатолія Логвиненка коментує адвокат Євгенія Закревська. Колишнього «беркутівця» підозрюють у нападі на активістів Автомайдану під час Революції Гідності 23 січня 2014 року. Зокрема, підрізанні і тарані мікроавтобуса, в якому їхали активісти.

«Після того, як ця справа «маринувалась» у Київській прокуратурі, ми примусили Генпрокуратуру забрати її собі, і тепер ми бачимо просування. Метою є притягнути до відповідальності не тільки безпосередніх виконавців, але і організаторів», — говорить Євгенія Закревська.

Проект творчих резиденцій може допомогти процесу декомунізації. Коментують Леонід Марущак (куратор мистецького напрямку «Українського кризового медіа-центру» й ініціатор проекту резиденцій) та Ольга Гончар (асистент мистецького напрямку «Українського кризового медіа-центру»). За їхніми словами, такі творчі резиденції можуть стимулювати діалог у містах. Проект вирушає в Слов’янськ та інші міста Сходу України.

Повний варіант розмови слухайте у звуковому записі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.