Слухати

«Громадська хвиля» за 30 березня. Частина друга

31 березня 2016 - 08:03
Facebook Twitter Google+
Як не стати жертвою кібершахрайства? Штучний інтелект: допомога чи загроза?
«Громадська хвиля» за 30 березня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Заступник начальника департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Гринчак каже, що найпоширенішим злочином в мережі є інтернетшахрайство. Як не стати його жертвою? Всі інструкції можна переглянути на сайті департаменту.

В рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбулося обговорення стосовно теми роботів. Думки розділилися на два табори: одні вірять у те, що роботи захоплять людство і бачать у цьому найсумніший сценарій; інші — переконані у світлому майбутньому й у тому, що роботи тільки допомагатимуть жити краще і функціонуватимуть на стороні добра.

Телефоном Іван Яковина висловлює свою точку зору стосовно цього: «Жить с существами, чей интеллект превышает наш в тысячи раз, опасно, потому что в какой-то момент они могут решить, что мы им не нужны. Нам светит судьба мамонтов».

Дмитро Бірюков дотримується протилежної думки:«Ідея в тому, що Інтернет дав людям в руки інструмент, за допомогою якого можна створити будь-що і без контролю з чийогось боку.

Треба не стримувати, не обмежувати технологію, а створювати умови, за яких навіть ті комп’ютерні генії, які можуть бути «злими», робили щось добре і закладали такі засади у штучний інтелект, які б не дозволили йому нас «захопити».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.