Слухати

«Громадська хвиля» за 30 серпня. Частина друга

Говоримо про популяризацію українського мистецтва вдома та закордоном та поєднання музики та поезії
«Громадська хвиля» за 30 серпня. Частина друга	 / Програми на Громадському радіо

Про важливість і шляхи популяризації українського мистецтва розповідає Валентина Клименко, мистецтвознавиця та ініціаторка проекту «Лінія-ART». Проект «РоздІловІ» і поезію, поєднану з музичним і візуальним мистецтвом презентують режисерка Оля Михайлюк та композитор Олексій Ворсоба. У проекті «Ми різні. Ми разом» голова правління громадської організації «Кримська діаспора» Анатолій Засоба.

Ольга Михайлюк розповідає: «Проект «РоздІловІ» постійно змінюється, але має три складові — поезія, музика та візуальна частина. Візуальні образи проекту — це слова. Ми не робимо виставу, шоу чи концерт, у нас немає позиції «режисера» та «виконавців». Проект триває вже три роки, але регулярно змінюється — з’являюся нові тексти та нова музика. На початку ми читали поезію, окремі її фрагменти, а згодом вони зрезонували. Це іде, як ріка». Проект «Розділові» незабаром покажуть у Харкові, в Чернівцях і у Львові.

Ініціаторка проекту «Лінія-ART» Валентина Клименко розповідає про його ідею та реалізацію: «Мені в українських музеях завжди бракувало речей, які можна взяти на згадку. Водночас я дуже люблю утилітарні речі. Так народилася ідея лінії мистецьких сувенірів». В «Лінія-ART» є лінійка таких аксесуарів, як блокноти, футболки, «бампери» для мобільних телефонів, чашки, підставки для чашок. «Візуально ми погано впізнаємо український візуальний код. Так ми з Лідією Лихач вирішили створити лінійку мистецьких сувенірів «Лінія-ART». Розмах нашого бізнесу характеризує те, що я знаю всіх наших клієнтів по імені. Не у всіх є потреба в красі — в піраміді Маслоу спершу задовольняються базові потреби», — говорить Валентина Клименко. Старт колекції відбувся під час виставки робіт Катерини Білокур у Мистецькому Арсеналі, коли «Лінія-ART» стартувала з лінійкою сувенірів на мотиви робіт Білокур.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.