Слухати

«Громадська хвиля» за 31 грудня. Частина друга

У другій годині передноворічного випуску програми обговорюємо підсумки культурного життя в Україні 2015 року
«Громадська хвиля» за 31 грудня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Катерина Ботанова, головна редакторка інтернет-видання «Українська правда. Культура» відзначає, що рік видався динамічним і відзначався бурхливими дискусіями: і вузькофаховими, і широкими. Ключовою проблемою Катерина Ботанова називає загострення протистояння між бюджетною та небюджетною сферами, офіційною та неофіційною культурами — 2015 року, на її думку, це протистояння було найгострішим. Також Катерина Ботанова відзначає, що в культурі та суспільстві взагалі починають вибудовуватися нові зв’язки — про це свідчить, зокрема, поява цеху менеджерів культури.

Іван Козленко, директор кіноархіву та музею кіно Національного центру Довженка, підбиває підсумки року та робить висновки про роботу державного архіву та фінансованої з бюджету культури взагалі. Іван Козленко відзначає протистояння поміж двома тенденціями. «Перша — це «стара консервативна тенденція, спрямована на консервацію та уявлення про культуру як мистецтво та систему виховання, щось прескриптивне, що нав’язує певну систему цінностей. Альтернативна візія культури пропонує культуру як тло та систему для реалізації людських здібностей», — говорить Іван Козленко.

Денис Іванов, генеральний директор «Артхаус Трафік» говорить, що 2015 року українці ходили в кіно 1,5 рази на рік. При цьому Україна вважається в Європі одним із останніх великих кіноринків. До кінопідсумків 2015 року варто також додати відкриття оновленого кінотеатру «Жовтень», який є єдиним кінотеатром на Подолі та своєрідною Сінематекою для показу арт-фільмів: «Для деяких арт-фільмів саме «Жовтень» дає половину каси», — говорить Денис Іванов і додає, що таке не масове кіно тепер показують не лише у звичних кінотеатрах «Київ» і «Жовтень», але і починають показувати в мультиплексах.

Підсумки літературного року підбиває Ольга Жук, кураторка Книжкового Арсеналу. Вона також анонсує новини Книжкового Арсеналу 2016 року — приїзд Ульфа Старка, увагу до книжки як соціального інструмента, а також до сюжету Іншого в дитячій та дорослій літературі. Ольга Жук також розповіла, що 2016 року з окремим стендом участь у Книжковому Арсеналі візьме Франкфуртский ярмарок — і це свідчить про увагу до України як книжкового ринку.

В студії працюють журналісти Ірина Славінська та Лариса Денисенко.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.