«Громадська хвиля» за 4 січня. Частина перша

05 січня 2016 - 08:50
Facebook Twitter Google+
Говоримо про реформи в армії, перехід на стандарти НАТО, а також про те, що отримає Україна від зони вільної торгівлі з ЄС

Військовий експерт, адмірал Ігор Кабаненко коментує фінансування ЗСУ цьогоріч. Розповідає, скільки потрібно коштів і на що їх має бути використано. Також наголошує на необхідності  реформи.

«На мій погляд, 113,6 млрд гривень (а саме така сума передбачена у бюджеті на 2016 рік) — це серйозна сума, але потрібно чітко розуміти, як ці гроші будуть використовуватись. Адже формула 50-25-25 — вже перевірена. Тобто, має виділятись не більше, ніж 50% оборонного бюджету на утримання — проїдання в українських реаліях. Саме на проїдання йшли кошти з бюджету України за час незалежності.

25% мають йти на підготовку та операційні витрати: військо потрібно готувати, проводити навчання, тренінги. І ще 25% мають використовуватися на розвиток. Наголошую на тому, що за час незалежності на нього виділялося не більше, ніж 3-5%», — коментує ситуацію Ігор Кабаненко.

2 січня Кабмін скасував режим вільної торгівлі з Росією у відповідь на його призупинення Кремлем.

Ситуацію коментує Олексій Рожков — начальник управління співробітництва з ЄС, заступник директора департаменту міжнародного торгово-економічного співробітництва та євроінтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі: «Це черговий крок торгівельної агресії РФ, яка ведеться з середини 2013 року. Цей процес має ознаки затяжної війни, але кроки, які робить уряд, послаблюють будь-які зусилля Росії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.