Слухати

«Громадська хвиля» за 5 січня. Частина друга

06 січня 2016 - 08:41 32
Facebook Twitter Google+
Про зародження вертепів на Донеччині, цікаві соціальні проекти та сексизм у медіа — у другій частині «Громадської хвилі»

Кореспондентка із Донецька розповіла, як на Донбасі почалися вертепи. Вона поспілкувалася із одним з постійних організаторів вистав Андрієм Тимчаком. Він розповів, що вертеп на Донеччині зародився тоді, коли з польсько-українського кордону у 1948 і 1951 рр. переселили одне село, розділивши його на три села на Донбасі. За його словами, Революція Гідності дала серйозний поштовх до розвитку вертепу у 2015-16 році. Також пан Андрй сказав, що у Краматорську щороку відбувається фестиваль вертепів.

В Ужгороді здійснили бажання 160 закарпатських сиріт. Як пояснила організаторка акції Олена Ярема, листи дітей до Діда Мороза опублікували на Фейсбуці, і охочі могли вибрати лист і втілити мрію дитини у життя.

2015 рік відначився великою кількістю потужних соціальних проектів, серед яких — львівське соціальне кафе «У сусідів», іванофранківський ресторан «Urban Space 100» і старене на його основі радіо. Детально про інші успішні соціальні проекти можна дізнатися у статті Катерини Сергацькової.

Головний редактор УП Севгіль Мусаєва-Боровик розповіла про сексизм в українських медіа. Гостя пояснила, чому ця проблема привертає замало уваги: «У нас в політиці практично немає жінок, які б займалися цими питаннями. Ми не боремося за свої права на законодавчому рівні. Це тому. що українські жінки дозволяють не поважати себе як у побутовому, так і в політичному житті».

Проте журналістка оптимістично дивиться на майбутнє проблеми: вона висловила надію, що через 3-4 роки ситуація, коли жінка займає якусь ключову позицію, не викликатиме ажіотажу, бо буде нормою.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.