Слухати

«Громадська хвиля» за 5 січня. Частина перша

06 січня 2016 - 02:03
Facebook Twitter Google+
Про відтермінування електронного декларування доходів посадовців як мінімум на рік і про визначних постатей українського шоу-бізнесу розповіли гості першої години «Громадської хвилі»
«Громадська хвиля» за 5 січня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

Дмитро Чаплінський, громадський активіст і програміст «Канцелярської сотні» розповідає про появу несподіваної поправки в тексті держбюджету на 2016 рік. Дмитро Чаплінський нагадує, що 31 грудня відповідний закон підписав Порошенко, і вже у перші дні 2016 року експерт ознайомився з текстом бюджету в препринті «Голосу України».

Згідно із внесеною поправкою, нова форма декларації має бути введена не раніше 1 січня 2017 року. «Я бачив фотографію документа, де написано, що поправку вніс Володимир Мисик», — говорить Дмитро Чаплінський. Іншим потенційним автором поправки, за словами гостя, є Андрій Деркач. Обидва депутати — колишні регіонали. Гість нагадав, що Мисика пов’язують із відомим прес-пап’є «золотий батон», а Деркач 2014 року голосував за «закони 16 січня».

Редактор відділу культури «Дзеркала тижня» Олег Вергеліс розповів про популярні «маски» українського телебачення, про які раніше написав у своїй статті у «Дзеркалі тижня». Журналіст проаналізував внесок в українську культуру та вітчизняний шоу-бізнес семи популярних діячів.

Олег Вергеліс пояснив, чому назвав цих людей масками: «Назвати всіх представлених людей «фріками» було би образливо. Їх поєднує те, що вони носять маски. Деякі з них приростають до обличчя. На ці маски покладено місію рейтингоутворення. Як комерційний проект, вони мають успіх у публіки. Це субкультура, що має свої корені та витоки, але в наших умовах вона стала тотальною масовою культурою. Вони виявилися безальтернативними. Це маскова культура — замість масової культури».

Гість назвав тривожним сигналом те, що субкультура стає масовим явищем.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.