Слухати

«Громадська хвиля» за 5 вересня. Перша година

06 вересня 2015 - 09:15
Facebook Twitter Google+
Про дискримінацію іншого — на прикладі біженців з Сирії та дискримінації ромів в Україні. Також говоримо з медіаексперткою про вплив телебачення на дітей
«Громадська хвиля» за 5 вересня. Перша година / Програми на Громадському радіо

Говоримо про тему біженців з Сирії у Європейському Союзі. Пов’язані з цим міфи та «страшилки» коментує журналіст-міжнародник Олексій Кафтан.

Тут є ще момент суто медійної «розкрутки» цієї теми»: каже журналіст-міжнародник Олексій Кафтан і згадує як аналогію фотографію 1973 року, що зображує опалену дівчинку, що стала символом в’єтнамської війни. Далі говоримо про тему біженців з Сирії у Європейському Союзі: «Це фото — не перша спроба збурити громадськість і поговорити на цю тему. З теми біженців із Сирії багато європейських партій можуть зібрати свої дивіденди».

Олексій Кафтан вважає найбільш яскравим міфом про біженців з Сирії ототожнення біженця з мусульманином та з терористом. «Але серед біженців є і шиїти, і алавіти, і християни — саме їм загрожує небезпека з боку Ісламскої держави»: нагадує експерт. Для розуміння ситуації Олексій Кафтан наводить цифри: «Населення Сирії становить 17 мільйонів, в час війни 7 мільйонів з них є внутрішньо переміщеними особами, а ще 4 мільйони — біженцями, більшість з яких виїхали до сусідніх із Сирією країн. Лише близько 313 тисяч біженців із Сирії направились до країн Євросоюзу».

 Тему дискримінації продовжуємо з Іриною Виртосу, головною редакторкою сайту «Центр інформації про права людини», котра коментує встановлення пам’ятнику «рому-двірнику» у Мукачевому.

Далі в «Громадські хвилі» Любов Найдьонова, завідувачка лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти, говорить про взаємодію діти/медіа.

«Дітям до 2 років взагалі не бажано перебувати біля екрану. Для дітей шкільного віку вдома варто організувати вільну від екранів територію, де можна буде гратися та вчитися»: говорить експертка. Любов Найдьонова додає, що діти до 6 років подібні до «маленьких фотоапаратів» і надовго фіксувати в пам’яті певні картинки — наприклад, зображення дітей-жертв бойових дій тощо. На думку експертки, найкраща профілактика розладів у дітей — формування «вольової звички», привчання до самоконтролю, а також пошук глибоких інтересів. Також говоримо про конкурс дитячої творчості у межах всеукраїнського експерименту з впровадження елементів медіаграмотності в середню освіту.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.