Слухати

«Громадська хвиля» за 6 квітня. Частина перша

07 квітня 2016 - 07:38
Facebook Twitter Google+
Кому вигідний збанкрутілий банк «Хрещатик» та чому експерти наголошують на необхідності встановлення теплових лічильників?
«Громадська хвиля» за 6 квітня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

Володимиром Бондаренко, депутат Київради, голова комісії з питань житлово-комунального комплексу та енергетики, розповів про ситуацію навколо банку «Хрещатик».

«Є господарі життя, сліди яких я бачу в цій афері. Зокрема, не випадково один з найбільших клієнтів цього банку — велика комунальна система Київводоканалу за декілька днів перед фактичним банкрутством банку перекинулася на обслуговування на відомі структури, які контролюються Петром Порошенком та Кононенком. Тобто банк, який у них у підпорядкуванні —  у Порошенка 60% акцій, у Кононенка 15%. Вони і прийняли цю структуру — Київводоканал, а це означає, що банк «Хрещатик» залишився без одного зі своїх головних клієнтів», — сказав він.

Також з Андрієм Желєзним, експертом Національного екологічного центру України, говоримо про необхідність втановлення теплових лічильників.

За його словами, це не зменшить суму платіжки, а лише покаже, скільки було спожито енергії за певний період.

«Лічильник не дозволяє економити, а лише показує, скільки ви споживали до цього і зафіксувати різницю. Половина громадян не мають лічильника тепла і близько 20% не мають лічильника газу. До прикладу, розрахункові нормативи по споживанню тепла робляться по нормах і стандартах, які були встановлені ще 1993 року. Тоді були зовсім інші кліматичні умови, стандарти», — сказав він.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.