Слухати

«Громадська хвиля» за 6 травня. Частина перша / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Громадська хвиля» за 6 травня. Частина перша

07 травня 2016 - 07:51
Facebook Twitter Google+
Говоримо про функцію Ради Європи, пояснюємо, що таке еволютивний підхід, яким нині керується Європейський суд, обговорюємо спеціальну тему цьогорічного конкурсу «Стоп цензурі!»

Говоримо про розвиток, перспективи та виклики Ради Європи з докторкою юридичних наук, міжнародницею Ольгою Буткевич. Що таке еволютивний підхід та які його вигоди для України?

«На сьогодні кожне друге, якщо не кожне перше рішення говоритиме в преамбулі, що суд розглядає Європейську конвенцію в якості живого документу, який має тлумачитися з точки зору сьогоднішнього дня. Для України це важливо тому, що суд підходитиме і до правосвідомості, яка склалася у цій країні, і до її правової історії.

Еволютивний підхід — це підхід до правової норми як до живої норми, а не як до букви закону», — пояснює Ольга Буткевич.

Ситуацію стосовно викриття СБУ 28 квітня львівських провокаторів, які нібито планували дестабілізацію в Україні, коментує адвокатка Олега Кордіяка Марія Камінська: «Найголовніше, що можу повідомити — інформація, яка викладена на сайті СБУ, дещо не відповідає тому рішенню і статтям Кримінального кодексу, які наведено в ухвалі про надання дозволу на проведення обшуку».

Четвертий конкурс «Стоп цензурі!» пропонує осмислити корупцію. Про це розповідає Аксинья Куріна: «В этом году специальной темой есть «Коррупция — это…». Мы хотим пригласить как профессиональных журналистов, так и обычных граждан писать и выяснять, чем на самом деле есть коррупция, потому что сейчас много популизма со стороны политиков. Я думаю, что для начала общество должно само разобраться и дать оценку этому».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.