Слухати

«Громадська хвиля» за 7 березня. Частина перша

08 березня 2016 - 06:26
Facebook Twitter Google+
Останні новини у справі Надії Савченко. Що відбувається у співпраці між Україною і МВФ?
«Громадська хвиля» за 7 березня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

Після розповіді журналістки Ірини Ромалійської про останні події у справі Надії Савченко українська і польська дослідниця, літературознавиця, професорка Києво-Могилянської академії Оля Гнатюк розказала про перші результати збору підписів до петиції, ініціаторкою якої вона виступила. У петиції висловлюється вимога сприяти звільненню Надії Савченко. Її вже підписали двоє нобелівських лауреатів, публічні інтелектуали України і країн ЄС і тисячі небайдужих людей. Проте гостя вважає, що кількість підписів не настільки важлива, як реакція з боку європейських лідерів: головне — звільнити Савченко, все інше — питання другорядне. Оля Гнатюк пояснила зацікавленість європейців у результаті справи тим, що це «тест для європейської демократії». За словами професорки, поняття невинно засудженого має довгу історію в європейському законодавстві, яка починається ще 1215 року у «Великій хартії вольностей». Не допустити, щоб покарання несла невинна особа, дуже важливо для того, аби показати дієвість міжнародного законодавства, — вважає Оля Гнатюк.

Далі у програмі — уривок передачі «Київ-Донбас», у якому ведучі спілкуються із волонтером і керівником конкурсного комітету міноборони України Олегом Свірком про забезпечення армії і проведення тендерів. Гість розповідає, як зміни у системі закупівель вже забезпечили економію 700 млн грн. бюджетних грошей. На цьому боротьба із непрозорими схемами ще не завершилась, — переконаний гість.

Після прогнозу погоди від Наталки Діденко економіст Борис Кушнірук розповідає про труднощі у співпраці з МВФ. Третій транш фінансової допомоги постійно відкладається, і коли Україна його отримає, залежить насамперед від вирішення політичної кризи та зміни уряду, — пояснює експерт. Борис Кушнірук розвіяв деякі міфи, нібито МВФ нав’язує владі непопулярні рішення: за його словами, часто посадовці «прикриваються» Міжнародним валютним фондом, не бажаючи нести відповідальності за свої дії. Гість розповів, як політики використовують такі напівправди для власної вигоди.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.