Слухати

«Громадська хвиля» за 7 лютого. Частина перша

08 лютого 2016 - 07:39
Facebook Twitter Google+
Джамала у фіналі відбору на Євробачення. Як змінює картину розслідування розстрілу активістів Майдану знайдена СБУ зброя? Пікет на підтримку російських активістів у Харкові
«Громадська хвиля» за 7 лютого. Частина перша / Програми на Громадському радіо

З учасницею групи підтримки Джамали, координаторкою «Крим-SOS» Тамілою Ташевою говоримо про пісню Джамали «1944», з котрою співачка має намір представляти Україну на Євробаченні-2016. Нагадаємо, що з найкращим результатом співачка увійшла до фіналу українського відбору. Кримські татари не мали змоги голосувати за землячку через відсутність в анексованому Криму українських мобільних операторів. Таміла Ташева розповіла, як Меджліс пробуватиме боротися із такою несправедливістю. Також вона зауважила, що у пісні, яку виконує Джамала, звучить біль кримськоготатарського народу, і інші народи не можуть на нього не відгукнутися.

Про доказову базу, пов’язану із розстрілами на Майдані, експертизу знайденої зброї, трьох підозрюваних та двох підсудних «беркутівців», котрим оголошено підозру у вбивстві та вогнепальних пораненнях людей під час подій Євромайдану 20 лютого 2014 року по вулиці Інститутській, розповідає начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Знайдену в Голосіївському районі Києва зброю було закріплено за співробітниками підрозділу спецроти «Беркут» міста Києва. Зброю навмисне пошкодили механічним способом, спилявши ідентифікаційні номери та розрізавши на частини. Велику частину номерів усе ж вдалося відновити, проте через те, що зброя булла порізана, провести експертизу, яка б на 100% визначила, що саме з цього дула випущені кулі на Інститутській, неможливо. Проте зброя зіграє важливу роль як матеріальний доказ проти колишніх беркутівців. Сергій Горбатюк сказав, що завдяки показанням свідків та потерпілих є надія чітко встановити роль кожного беркутівця під час розстрілів та визначити, у кого з активістів він стріляв.

Вікторія Склярова, харківська активістка розповідає про пікет у Харкові на підтримку російських політв’яязнів. Вона ділиться їх історіями та висловляє думку, що варто змінювати національне законодавство з питань громадянства та дозволу на тимчасове або постійне проживання для російських громадських активістів, що переїжджають до України, шукаючи порятунок від політичних репресій.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.