Слухати

«Громадська хвиля» за 7 січня. Частина перша / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Громадська хвиля» за 7 січня. Частина перша

08 січня 2016 - 07:30
Facebook Twitter Google+
Говоримо про те, що у Києві знайдено невідомі тексти Казимира Малевича та про особливості російського православ'я

У Києві знайдено тексти художника Казимира Малевича, що були невідомі раніше. Їх зберігали в домашньому архіві Мар’яна Кропивницького, котрий як асистент стенографував виступи Казимира Малевича в Києві. Зокрема, серед знайдених текстів є протоколи виступів Малевича щодо планів розробки дослідницького експериментального кабінету ІЗО в Київському художньому інституті, а також міркування щодо проблем освіти художників, створення нової академії мистецтв тощо. 4 з-поміж знайдених 5 текстів раніше ніколи ніде не друкувалися, тож їх планують опублікувати в лютому 2016 року до конференції «Малевич у Києві».

Про подробиці та значення цієї знахідки розповідає Тетяна Філевська, арт-менеджерка та дослідниця творчості Малевича у авторському подкасті журналістки «Громадського радіо» Ірини Славінської «Антена».

У другій частині першої години програми звучить авторський подкаст письменника та журналіста «Громадського радіо» Олега Шинкаренка «Філософський барабан», присвячений міркуванню щодо ролі лідера радянської революції Володимира Леніна у житті сучасної Росії та витоків російської православної традиції. У розмові бере участь словацький філософ Франтішек Новосад.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.