Слухати

«Громадська хвиля» за 9 січня. Частина друга

10 січня 2016 - 11:49
Facebook Twitter Google+
Чому провалилася реформа прокуратури? Слухаємо свіжий випуск подкасту «Зустрічі»
«Громадська хвиля» за 9 січня. Частина друга / Програми на Громадському радіо

Завершився районний етап реформи прокуратури. Експерти вважають реформу провалом. За словами експерта Реанімаційного Пакету Реформ Олександра Банчука, не вдалось реалізувати ідею оновлення прокуратури новими кадрами, не пов’язаними з нею раніше. Гість пояснив, якими шляхами усталена система зуміла протистояти змінам.

Чи не єдиним позитивом виконаної роботи експерт вважає кількісне скорочення працівників прокуратури. На його думку, є два шляхи зміни ситуації: продовжити конкурси у прокуратурах вищих рівнів або ж зосередити сили на створенні кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, яка перебере частину повноважень генпрокурора. До складу цієї комісії повинні увійти закордонні експерти.

Експерт Центру протидії корупції Тетяна Пеклун вважає, що доцільно перепровести конкурс у районних прокуратурах. На її думку, варто змінити умови роботи, аби зацікавити гідних кандидатів на ці посади. Також експертка вважає, що необхідно змінити критерії відбору — потрібно більше уваги приділяти справам працівників, а не лише таким формальним факторам, як знання законодавства, психологічні та аналітичні здібності.

У програмі «Зустрічі» Ірина Славінська спілкується із доктором історичних наук, директоркою Центру міської історії Софією Дяк. Темою їхньої розмови є проект «Простір синагог». Про важливу історичну, культурну і релігійну частину Львова, про значення історичної пам’яті дивіться у подкасті програми.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.