Слухати

«Громадська хвиля» за 9 січня. Частина друга

10 січня 2016 - 11:49
Facebook Twitter Google+
Чому провалилася реформа прокуратури? Слухаємо свіжий випуск подкасту «Зустрічі»
Громадська хвиля // «Громадське радіо»

Завершився районний етап реформи прокуратури. Експерти вважають реформу провалом. За словами експерта Реанімаційного Пакету Реформ Олександра Банчука, не вдалось реалізувати ідею оновлення прокуратури новими кадрами, не пов’язаними з нею раніше. Гість пояснив, якими шляхами усталена система зуміла протистояти змінам.

Чи не єдиним позитивом виконаної роботи експерт вважає кількісне скорочення працівників прокуратури. На його думку, є два шляхи зміни ситуації: продовжити конкурси у прокуратурах вищих рівнів або ж зосередити сили на створенні кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, яка перебере частину повноважень генпрокурора. До складу цієї комісії повинні увійти закордонні експерти.

Експерт Центру протидії корупції Тетяна Пеклун вважає, що доцільно перепровести конкурс у районних прокуратурах. На її думку, варто змінити умови роботи, аби зацікавити гідних кандидатів на ці посади. Також експертка вважає, що необхідно змінити критерії відбору — потрібно більше уваги приділяти справам працівників, а не лише таким формальним факторам, як знання законодавства, психологічні та аналітичні здібності.

У програмі «Зустрічі» Ірина Славінська спілкується із доктором історичних наук, директоркою Центру міської історії Софією Дяк. Темою їхньої розмови є проект «Простір синагог». Про важливу історичну, культурну і релігійну частину Львова, про значення історичної пам’яті дивіться у подкасті програми.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.