Слухати

«Громадська хвиля» за 9 травня. Частина перша / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Громадська хвиля» за 9 травня. Частина перша

10 травня 2016 - 07:39
Facebook Twitter Google+
Говоримо про провокації у Харкові до Дня Перемоги, відкриття архівів СБУ і найбільші міфи пов’язані з Другою світовою війною

Журналіст Володимир Носков на прямому включенні з Харкова розповідає про провокації, якими обернувся День примирення у місті.

«Голова Нацполіції заявила, що інцидент зі стріляниною ніяк не пов’язаний з провокаціями до 9 травня. Це був конфлікт. Патрульні зупинили за орієнтуванням фольксваген, побачили там пістолет і викликали підмогу. Патрульному вдарили в голову тупим предметом. Думаю, що його вже прооперували. Так чи інакше його життю нічого не загрожує», – повідомляє журналіст.

Про створення електронного архіву українського визвольного руху розповідає директор архіву СБУ Андрій Когут.

Топ-50 міфів про Другу світову. Розвінчанням міфів займаємось з кандидатом історичних наук і науковою співробітницею інституту історії НАН України Яною Примаченко.

«Насправді  9 травня в 1945 році було оголошено вихідним днем, але вже в 1947 році від цієї ідеї відмовились. Країна перебувала в стані розрухи, залишилося багато сиріт й інвалідів. Потрібен був час на відбудову», – розповідає історикиня. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.