Слухати

Гроші на проекти: ДЕ і ЯК. Практичні поради для реалізації ідей / Програми на Громадському радіо

Гроші на проекти: ДЕ і ЯК. Практичні поради для реалізації ідей

19 січня 2016 - 08:09
Facebook Twitter Google+
Як знайти гроші на проект? Отримати грант, залучити інвестицію чи звернутися до краудфандингу?

Про різновиди фандрайзингу та практичні поради з пошуку коштів для реалізації ідей говоримо з грант-менеджером Юлією Садичко та організатором курсу лекцій «Гроші на проекти: ДЕ і ЯК Владиславом Грезєвим. 

Наталя Соколенко: Що це за мистецтво фандрайзингу?

img_3191.jpg

Юлія Садичко та Владислав Грезєв про те, як знайти гроші для реалізації проекту / Громадське радіо
Юлія Садичко та Владислав Грезєв про те, як знайти гроші для реалізації проекту
Громадське радіо

Юлія Садичко: Український аналог цього терміну — залучення коштів. Він може стосуватися і комерційних, і некомерційних проектів. По суті, це знаходження грошей у донорів на реалізацію ваших ідей. Якщо ми говоримо про стартами, то тут можливий один із видів фандрайзингу — краудфандинг, зокрема, відомий «Спільнокошт»: коли багато людей підтримують проекти невеликими сумами.

Владислав Грезєв: «Гроші на проекти: ДЕ і ЯК?» — це сумісний проект команди MediaHub та Lobby X. Ідея зробити курси грант-менеджерів лежала на поверхні вже давно, але чомусь ніхто за неї не брався. З самого початку все починалось, як ідея одноразової лекції, але в ході наших дискусій ми зрозуміли, що необхідно проводити як окремі загальнодоступні лекції, так і потужний інтенсив. Зокрема, 19 січня о 18.30 в MediaHub, що на Суворова 4/6 проводимо другу вступну лекцію до цього курсу.

Далі проведемо дводенний інтенсив, який включатиме в себе не лише тонни теорії від професіоналів своєї справи, але і практику.

Андрій Сайчук: На скільки фандрайзинг поширений у світі?

Юлія Садичко: Всім відомо, що в країні криза. Багато ідей, але важко залучити кошти. Тому професійний фандрайзер зараз на вагу золота. Ми зрозуміли що є потреба зараз в таких фахівцях, тому сказали: чому ні? І вирішили організувати такі курси для всіх охочих, щоб кожен міг дізнатися як дістати ресурси для своїх ідей.

В Україні зараз з’являються нові форми фандрайзингу, наприклад ініціативи соціально відповідального бізнесу, такі як «Тепле місто» В Івано-Франківську. Коли в ролі грантодавця виступає місцевий бізнес, який об’єднується, щоб підтримувати ініціативи активних місцян, спрямовані на розвиток міста.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.