Слухати

Фото: Olena Karpuk / Скачати зображення

Гурт US Orchestra виконує традиційну музику українських емігрантів США й Канади (ВІДЕО)

13 січня 2018 - 12:47 399
Facebook Twitter Google+
У студію Громадського радіо завітав Гурт US Orchestra – учасники наживо зіграли традиційну музику, а також розповіли, чим вона особлива та цікава

Гурт US Orchestra виконує українську традиційну музику Західного Поділля та музику українських емігрантів до Сполучених Штатів Америки та Канади, яка фіксувалася на платівках у 20-их роках ХХ століття.

У студії Громадського радіо отримали нагоду послухати, як вона звучить, а також поспілкуватись з музикантами гурту – Яриною Дронь, Сергієм Постольниковим, Андрієм Левченком.

«US Orchestra – це означає «українська сільська оркестра» – так себе називали емігранти-музиканти, які виїхали на початку ХХ століття. Їх там записували на студії Columbia Records і вони себе так позначали: що вони українці і що музиканти. Ми граємо музику з їхніх записів і теж вирішили так назватись», — розповідає Ярина Дронь.

Музика, яку виконує гурт, особлива тим, що це найдавніші аудіозаписи української традиційної музики, які відомі – початок ХХ століття:

«Раніше нема, пізніші вже є в 50-х роках. Тому що в нас, мабуть, не було такої технічної можливості тут фольклористам записувати музикантів.

У той час люди ще грали в такому традиційному складі інструментів, як скрипка-скрипка-бас, скрипка-цимбали бас – без гармошок і балалайок. Тому цим вона дуже цікава й цінна. Ми намагаємось у такому складі її грати та передати це», — розповідає музикантка.

Слухайте повну версію розмови з музикантами в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.