Слухати

Гурт «Vidverto» з Дніпра — у музичній боротьбі за мову

09 грудня 2017 - 10:41
Facebook Twitter Google+
Про боротьбу дніпровського рок-гурту «Vidverto» і про музику говоримо з фронт-меном Євгеном Назаруком. А також слухаємо найкращі пісні музикантів

muzykant.jpg

Євген Назарук // Громадське радіо
Євген Назарук
Громадське радіо
В студії Громадського радіо лідер гурту «VIDVERTO» Євген Назарук.

Андрій Куликов: Сьогодні «VIDVERTO» братимуть участь в телевізійному шоу «Народ проти». А проти кого «VIDVERTO» чи за кого?

Євген Назарук: Що нас відрізняє від решти музичних колективів, що ми не цураємося писати про якісь нагальні і болючі питання. Саме пісня «Боротьба» присвячується мовному питанню. Мені здається, тут ми програли повністю.

Андрій Куликов: Ну якби програли повністю, то не було б таких файних пісень, як записує гурт VIDVERTO. Досі моєю улюбленою піснею у вашому репертуарі залишається «Дай мені, Боже, любов». Коли послухав, що це про любов до своєї донечки, мене це, як колись батька маленької донечки, дуже зворушило…

В контексті боротьби за мову, борючись проти засмічення української мови російщиною, ми часто-густо пускаємо абсолютно невиправдано англійщину.

Євген Назарук: Ну тут таке. Куди тебе тягне російська мова, а куди англійська. Англійська панує в світі, бо вона стала мовою розвитку.

Андрій Куликов: Мовою розвитку і мовою розвідки.

Євген Назарук: Ну так, але все ж таки англійська, навіть коли в Європу приїжджаєш, німці говорять теж англійською.

Андрій Куликов: А яка вам найбільше пісня у власному репертуарі подобається? Про свої уподобання я сказав, хоча мені і «Скільки того життя» подобається, і «Мала». Практично все, що я чув у гурту мені до вподоби. Вам самим що видається найкращим?

Євген Назарук: Мені зараз подобається те, що я ще не написав. В голові лунають якісь там приспіви, якісь окремі рядки і я от відчуваю, що наступні півроку буде написана ціла низка гарних пісень, я навіть почав занотовувати. Гарні думки в файл окремий вордівський складаєш. І навіть ті пісні, які зараз повиходили, ми їх ще не граємо гуртом, в них величезний потенціал. З Мандруючого альбому мені подобається «Дай мені, Боже, любов». Вона дуже нетипова. Нівелює всю нашу рокову крутизну. Вона дуже музикальна, мені подобається, що ми не побоялися, і видали справді музичну, доволі відверту пісню.  

Повну версію розмови, разом с піснями в ефірі Громадського радіо, слухайте у звуковому файлі 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.