Слухати

Харківські активісти підтримують російських політв`язнів — Склярова

08 лютого 2016 - 08:40
Facebook Twitter Google+
У Харкові відбувся пікет на підтримку російських політв’язнів, зокрема Ільдара Дадіна, засудженого за новою у кримінальному кодексі Росії статтею про порушення під час мирних мітингів
Харківські активісти підтримують російських політв`язнів — Склярова / Програми на Громадському радіо

piket_u_harkovi_0.jpg

Пікет у Харкові на підтримку російських політв'язнів / Фейсбук-сторінка Вікторії Склярової
Пікет у Харкові на підтримку російських політв’язнів
Фейсбук-сторінка Вікторії Склярової

Вікторія Склярова, активістка: Я не вважаю, що Ільдар Дадін щось порушував. Він виходив на одиночні пікети, які досі були дозволені. Виходить, що це держава порушує свою конституцію стосовно своїх громадян. Страждають світлі, добрі люди, які намагаються висловлювати свій протест мирними методами. Єдине, що зробив Ільдар, що могло б викликати невдоволення уряду — під час вторгнення Росії в Україну він вийшов з плакатом «Путин, прекрати убивать граждан Украины», а наступного разу вийшов із плакатом «Путин — позор России». Він зробив це для того, щоб показати хибність позицій російської влади щодо України і порушення будь-яких законів — юридичних і загальнолюдських.

У нас рік тому була досить довга процедура, коли в Україні дозволили залишитись Славі Мартинову, який брав участь у харківському Євромайдані. Він виїхав з Росії, бо йому там теж загрожувала небезпека через марш протесту, який він влаштував проти анексії Криму. Він казав, що на Кубані тоді також треба провести референдум, чи не хочуть вони від’єднатися, бо там також живуть вільнодумні люди, яким нелегко перебувати в російських умовах. Актуальним залишається питання, чи допомагатиме українська влада таким активістам хоч якимось спрощеннями у процедурах отримання громадянства чи права на тимчасове або постійне проживання в Україні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.