Слухати

«Ходи гратися з нами, Міє»: як дівчинці з аутизмом вдається бути щасливою?

06 серпня 2016 - 09:09
Facebook Twitter Google+
Обговорюємо документальний фільм про дітей-аутистів, над яким Катерина Бабкіна працює спільно із французами
«Ходи гратися з нами, Міє»: як дівчинці з аутизмом вдається бути щасливою? / Програми на Громадському радіо

dsc06287.jpg

Катерина Бабкіна // «Громадське радіо»
Катерина Бабкіна
«Громадське радіо»

Поетка, письменниця, документалістка Катерина Бабкіна у студії «Громадського радіо».

Юрій Макаров: Розкажи, будь ласка, детальніше про фільм.

Катерина Бабкіна: Головна героїня — дівчинка Мія, яка страждає від синдрому аутизму. Вона живе в нормальній київській сім’ї, має братика.

Чому французький продакшн? Мабуть, тому, що я не змогла знайти в Україні продакшн, котрий без спонсора і без якоїсь кількості грошей хотів би взятися разом зі мною за цю тему. І він знайшовся у Парижі.

Юрій Макаров: Тебе цікавить конкретна особистість, феномен чи і те, й інше?

Катерина Бабкіна: Мене цікавить особистість, тому що вона і її життя є дуже добрим уособленням двох речей. Перше — це те, наскільки люди з особливими потребами можуть бути щасливими, жити поза контекстом якоїсь трагедії, бути нормально сприйнятими та залученими в життя суспільства.

Друге — на контрасті із життям дівчинки Мії дуже добре видно, наскільки суспільство ще не готове до таких людей.

Аутизм — це спектр. Не можна казати про якийсь конкретний розлад, а радше про їх сукупність — ментальних, слухових, зорових і розладів розвитку, які комбінуються дуже по-різному. Немає двох однакових людей із синдромом аутизму. У них інакший принцип взаємодії зі світом і він настільки інакший, що систематизувати його не можна.

Юрій Макаров: Чим тебе зачепила дівчинка Мія?

Катерина Бабкіна: Вона — абсолютно щаслива, дуже емоційно виразна, відкрита в спілкуванні, ритмічна, красива. З нею хочеться бути поруч. В цьому заслуга її сім’ї.  Вони не сприйняли це як трагедію, не намагалися видресирувати дівчинку. Їй дозволяють бути такою, як вона є. Це безмежно терплячі та сильні люди.

Я хочу розповісти історію, з якої велика кількість людей зможе зробити для себе корисні висновки

Наталя Соколенко: Катерино, як можна підтримати проект?

Катерина Бабкіна:  Є певний краудфандинговий французький ресурс, на якому ми запустили проект. На ньому є інформація і англійською, і українською. Ресурс діє за принципом «Спільнокошту», тільки якісніший і масштабніший. От тільки є проблема: з українських банківських карток практично не можна дати нам грошей, адже вони не мають відповідного рівня захисту.

Юрій Макаров: Як можна розшукати цей ресурс?

Катерина Бабкіна: Фільм називається «Ходи гратися з нами, Міє». А мене можна розшукати в соцмережах, на «Громадському радіо», «Громадському телебаченні». Поки що допомоги не вистачає. Ми шукаємо співпраці з кінотеатрами, фестивалями, а також можливість розповсюдження цього фільму.

mia-poetr-draft2.jpg

Ходи гратися з нами, Міє // blackjournal.in.ua
Ходи гратися з нами, Міє
blackjournal.in.ua

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.