Слухати

Хто найбільші кнопкодави Верховної Ради VIII скликання? Результати дослідження

08 червня 2018 - 11:21
Facebook Twitter Google+
У квітні-травні депутати побили антирекорд кнопкодавства. Чому так сталося й хто має на це реагувати?
Хто найбільші кнопкодави Верховної Ради VIII скликання? Результати дослідження / Програми на Громадському радіо

У студії Громадського радіо — Олексій Вєдров, партійний аналітик руху «Чесно».

Олексій Вєдров: Двічі депутати Верховної Ради VIII скликання змогли перевершити свій попередній антирекорд - 72 зафіксованих кнопкодавства. У квітні ми зафіксували 98 таких фактів, в травні - 133.

Чемпіоном по кнопкодавству є депутат-мажоритарник з групи «Відродження» Антон Яценко. Він не ховається, не прикривається, у відкриту інколи голосує одразу за шістьох депутатів.

Дмитро Тузов: Чому ситуація не змінилася навіть після Революції? Чому депутати не зважають на закони парламентаризму?

Олексій Вєдров: Тяглість з попереднім періодомвсе ж залишається. Еліта і впливові фігури часто є клубами за інтересами, тому найчастіше депутати йдуть до Ради не для того, щоб займатися законотворчою діяльністю, а щоб лобіювати власні зацікавленості.

Дмитро Тузов: Розкажіть конкретно по фракціях: хто, як, коли зловживає українським законодавством і Конституцією.

Олексій Вєдров: Наші дані - це лише зафіксовані нами факти кнопкодавства. Це не обов’язково репрезентативні цифри. хоча ми стараємося максимально встигати за депутатами. 

Найбільше кнопкодавили представники «Народного фронту» — 81 факт і з «БПП» — 64 факти.

За всю каденцією цього скликання рекордсменом є група «Відродження», ми зафіксували 197 фактів кнопкодавства. Хоча це невеличка депутатська група, їх 24. Тобто, в середньому 8 зафіксованих фактів на одного депутата.

Дмитро Тузов: Чи означає це те, що в групі «Відродження» є найбільше представників бізнесу, які мають важливіші справи, ніж парламентські засідання?

Олексій Вєдров: В тому числі. Це дві групи депутатів-мажоритарників «Відродження» і «Воля народу», в середньому, згідно з даними декларацій, ці депутати багатші, ніж інші.

Нещодавно ми робили дослідження про розподіл субвенцій на соціально-економічний розвиток територій, де велику роль відіграють депутати-мажоритарники. Один із наших висновків: округи представників «Народного фронту», «БПП» і двох груп мажоритарників «Відродження», «Воля народу» в середньому отримували значно більше, ніж інші. І ще важливу роль у розподілі фінансування відігравало голосування за законопроекти, пов’язані з державним бюджетом. Деякі депутати в кулуарах говорять про це прямим текстом «була умова: голосуєш за бюджет — отримуєш більше на округ».

Повну версію розмови дивіться у доданому відео файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.