Слухати

Ігор Додон VS уряд: про що конфлікт у Молдові

04 січня 2018 - 11:54
Facebook Twitter Google+
Чому Конституційний суд Молдови призупинив повноваження президента Додона? Обговорюємо з журналісткою Маріанною Присяжнюк
Ігор Додон VS уряд: про що конфлікт у Молдові / Програми на Громадському радіо

У Молдові Конституційний суд тимчасово призупинив повноваження президента країни Ігоря Додона. Вперше повноваження Додона призупиняли в листопаді.

 
Анастасія Багаліка: Я так розумію, цього разу ситуація трохи масштабніша через розмір списку тих міністрів, яких Додон відмовився призначати. Чому ситуація повторюється і якою була ситуація в листопаді?

Маріанна Присяжнюк: Ігор Додон ще до призначення цієї реформи, до пропозиції Павла Філіпа, прем’єр-міністра Молдови щодо нових кандидатів, заявив, що він не підтримує цю реформу. На мою думку, це пов’язано з його особистими політичними переконаннями, які він відстоює у країні.

Він завжди зазначає і в постах на Фейсбуці, і на брифінгах, що ініціативи, які пропонують проєвропейські партії в країні, він не підтримуватиме. Часто від нього звучить: «Це моя принципова позиція».

Щодо цієї ситуації він так і сказав, що не уступить. Важко сказати, які в нього мотиви насправді, але сам він це демонструє таким чином, що це і є протистояння.

Анастасія Багаліка: Тобто Додон робить акцент на тому, що це політичне протистояння?

Маріанна Присяжнюк: Так. Але звичайно Конституційний суд це розглядає відповідно до чинного законодавства, до Конституції Республіки Молдова — цей механізм прописаний. Процедура імпічменту, яку зараз часто згадують та пов’язують ці поняття, – це зовсім інша стаття та механізм.
Просто зараз ситуація повторилась, але з новою в ініціативою.

Анастасія Багаліка: Минулого разу Додон відмовився призначати міністра оборони. Чому?

Маріанна Присяжнюк: Це був перший прецедент такого виду. Нинішній міністр оборони – Еуджен Стурза, до його призначення дійсно ситуація була в завислому стані. Рік не було міністра оборони.

Минулий міністр Анатоль Шалару був прорумунського політичного складу, пронатівського, прозахідного. Я б не сказала, що він займав центральні позиції.

Теперішній міністр оброни також проєвропейського толку. Наскільки я пам’ятаю, пан Додон, коли коментував призначення Еуджена Стурзи, також зазначав, що це піар провладної коаліції, це не може статися, бо робиться з метою піару і влада просто хоче отримати підтримку проєвропейських країн. У нього є електорат, який реально вбачає в таких висловлюваннях якесь тотальне зло, тому це діє. Його реально вибрали люди і він став президентом не просто так.

Слухайте повну версію розмови з журналісткою в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.