Слухати

Ініціатор антиукраїнського референдуму в Нідерландах не бував в Україні

03 квітня 2016 - 07:58
Facebook Twitter Google+
6 квітня у Нідерландах має відбутися референдум із запитанням до своїх громадян: «Чи підтримуєте ви угоду про асоціацію між Україною та ЄС?»
Ініціатор антиукраїнського референдуму в Нідерландах  не бував в Україні / Програми на Громадському радіо

Аліса Рубан, координаторка руху «Сильніші разом», яка покликана розповідати українцям про зміст, переваги та труднощі, пов’язані з Асоціацією, розповідає про свій візит до Нідерландів

Раніше ніколи не переглядалися загально європейськи угоди, які уже набули чинності, на окремих національних референдумах

Наталя Соколенко: Пару днів тому прм’єр міністр Нідерландів висловив своє припущення, що  нідерландці підтримують Україну у цьому питанні. Що ви думаєте про цей прогноз?

alisa_ruban_0_0.jpg

Аліса Рубан //
Аліса Рубан
«Громадське радіо»

Аліса Рубан: Нажаль, соціальні опитування не є такими обнадійливими, але з особистого спілкування  можу сказати, що привід для оптимізму все ж таки є.   Ми за 5 днів охопили десь 5 тисяч осіб, спілкувались на вулицях, в потягах, на  форумах тощо. Ми закликали людей прийти на референдум 6-го числа та підтримати Україну. Реакція людей була різна, але в основному вони цікавились і вислуховували всю інформацію, яку ми їм розповідали про нашу країну.

Ми залучили до своїх сторінок у соцмережах понад 5-ти тисяч друзів, яким пояснювали, що Україна вільна та незалежна держава, яка має посісти згодом почесне місце в Євросоюзі. Навіть створили хештег ‪#‎ukrainefreedom, який можна використовувати та поширювати.

В Нідерландах виявилось дуже багато українців, які там навчаються чи працюють, і які дуже патріотично налаштовані щодо своєї батьківщини.

Головна проблема полягає в тому, що ті нідерландці, які на референдумі будуть голосувати проти або ще не визначились, мають дуже мало інформації щодо України. Наші знайомства з ними починалось з того, що ми розгортали карту Європи і показували їм де знаходиться Україна відносно Нідерландів, та розповідали свою історію і сучасні досягнення.

Хочу поділитись цікавим моментом – нам довелося зустріти ініціатора референдуму, який пропагує голосування проти угоди, Яном Роосом, який не є політиком, і є, на мій погляд, звичайним популістом. Ми побачили його на форумі, де як раз і йшла дискусія щодо питань України та цього референдуму.

Наталя Соколеко: Вам вдалося спростувати аргументи Яна Рооса?

Аліса Рубан: Тільки в особистій бесіді ми намагалися спростувати його аргументи, та дізнались, що він навіть ніколи не був в Україні.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.